رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: ام خبرگزاری علم و فناوری - بازار ملی یک مملکت نباید به راحتی در اختیار دیگر کشورها قرار بگیرد/عبور کشور از گذرگاه های سخت و دشوار
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران:

بازار ملی یک مملکت نباید به راحتی در اختیار دیگر کشورها قرار بگیرد/عبور کشور از گذرگاه های سخت و دشوار

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: ازار ملی یک مملکت نباید به راحتی در اختیار دیگر کشورها قرار بگیرد و تجهیزات و اقلام مورد نیاز از بیرون از کشور تامین شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یازدهمین دوره نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بعد از ظهر امروز جمعه 22 آذرماه سال 1398 در محل دائمی نمایشگاه های استان خوزستان واقع در اهواز، کیانپارس، میدان شهید چمران آغاز به کار کرد.

سیروس تالاری رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در آئین راه اندازی یازدهمین دوره نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان با اشاره به مشکلات سد راه اظهار کرد: هر دهه سازندگان قطعات و تجهیزات حوزه نفت با چالش های خاص آن دهه مواجه هستند که هم اکنون نیز با شرایط ویژه ای رو به رو شده اند.

همکاری مشترک دو طرفه سازندگان و مسئولان

وی به بخشی از مشکلات کشور اشاره کرد و گفت: اکنون بی سابقه ترین تحریم ها بر علیه مملکت ما اعمال شده است اما خوشبختانه ثابت شده که همیشه از این گذرگاه های سخت و دشوار عبور کرده ایم.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری برخی از پیشرفت های کشور در بعد از انقلاب خاطرنشان کرد: امروز به دستاوردهایی دست پیدا کرده ایم که ۳۰ سال پیش برای ما رویا بود و در طی این مسیر، مدیران عملیات و مسولان حوزه نفت صمیمانه در کنار سازندگان حضور داشتند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که در دهه ۷۰ بازار اصلی سازندگان قطعات و تجهیزات حوزه نفت مناطق نفتخیز جنوب بود، عنوان کرد: خوشبختانه آن زمان همه مدیران این شرکت ریسک های زیادی را پذیرفتند و سازندگان داخلی را مورد حمایت خود قرار دادند. این دستاوردهای بزرگ ملی در حوزه صنعت نفت کشور، در فرآیند یک همکاری مشترک دو طرفه سازندگان و مسئولان به وجود آمده است.

تالاری با تاکید بر همکاری همکاری سازندگان و مسئولان بیان کرد: اگر بخش خصوصی و دولتی با یکدیگر همراهی کامل داشته باشند، قطعا به موفقیت های بزرگی در حوزه نفت و گاز کشور به دست می آید که به نفع کشور است.

نیازهای خود را به کمک ظرفیت های ملی و داخلی برطرف سازیم

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به این نکته که نیازمندی های ملی بسیاری در حوزه همه عملیات های نفت، گاز و پتروشیمی وجود دارد، یادآور شد: در این زمینه باید نیازهای خود را به کمک ظرفیت های ملی و داخلی برطرف سازیم و در این مسیر گام برداریم.

وی در ادامه صحبت های خود در آئین افتتاحیه یازدهمین دوره نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان تصریح کرد: بازار ملی یک مملکت نباید به راحتی در اختیار دیگر کشورها قرار بگیرد و تجهیزات و اقلام مورد نیاز از بیرون از کشور تامین شود.

تالاری برخی از مشکلات موجود را برشمرد و در همین ارتباط توضیح داد که اگر ضعف هایی در حوزه ساخت وجود دارد به خاطر این مسئله است که تا کنون مسولیتی در آن حوزه ها به ما واگذار نشد.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران در بخش پایانی سخنان خود یک پیشنهاد هم ارائه داد و گفت: نمایشگاه نفت خوزستان حداقل به یک نمایشگاه اسلامی منطقه ای تبدیل شود.

وی با ارائه در ارتباط با پیشنهاد خود بیان کرد: در این زمینه با توجه به همسایگی کشور عراق و استان بصره با استان خوزستان، موفقیت های خوبی را به دست خواهیم آورد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۷:۳۱

شناسه خبر: 84076

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب