تجهیز بیمارستان دهدشت به بروزترین دستگاه فیکو چشم‌پزشکی خبرگزاری علم و فناوری - تجهیز بیمارستان دهدشت به بروزترین دستگاه فیکو چشم‌پزشکی
رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه

تجهیز بیمارستان دهدشت به بروزترین دستگاه فیکو چشم‌پزشکی

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: با راه‌اندازی دستگاه فیکو در بیمارستان دهدشت ماهانه ۲۰ عمل جراحی آب مروارید در این مرکز درمانی انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد محمدطاهر طیب‌زادگان اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته دستگاه چشم پزشکی فیکو در اتاق عمل بمارستان دهدشت راه‌اندازی مجدد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: با راه‌اندازی و نصب تجهیزات جدید دستگاه چشم پزشکی فیکو در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت مردم شهرستان‌های کهگیلویه، چرام و لنده از خدمات آن به ویژه انجام عمل کاتاراکت(آب مروارید) بهره‌مند خواهند شد.

طیب‌زادگان با اشاره به اینکه در گذشته عمل کاتاراکت در این شهرستان انجام نمی‌شد و مردم جهت انجام این عمل مجبور به مراجعه به شهرستان‌ها و استان‌های همجوار بودند، افزود: علاوه بر رنج سفر، قریب به 30میلیون ریال هزینه بر بیمار تحمیل می‌شد.

وی گفت: با راه‌اندازی و تجهیز این دستگاه هزینه عمل به سه تا چهار میلیون ریال کاهش پیدا کرد.

این مسؤول با بیان اینکه دستگاه فیکو از مجهزترین و بروزترین دستگاه چشم‌پزشکی دنیا است، تصریح کرد: همه عمل‌های جراحی چشم در اتاق عمل بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت توسط جراحان حاذق و توانمند این بیمارستان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: ماهانه حدود 900 عمل جراحی در بیمارستان دهدشت انجام می‌شود که از این تعداد  20 عمل جراحی کاتاراکت(آب مروارید) است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸:۰۸

شناسه خبر: 84091

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب