مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز کارون:

طرح ابتکاری به ‌سوزی گازهای مشعل در اهواز اجرا شد/ جلوگیری از سوختن روزانه ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز

مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز کارون گفت: طرح ابتکاری به ‌سوزی گازهای مشعل برای نخستین بار در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با استفاده از دانش متخصصان داخلی اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، یازدهمین دوره نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بعد از ظهر روز جمعه 22 آذرماه سال 1398 در محل دائمی نمایشگاه های استان خوزستان واقع در اهواز، کیانپارس، میدان شهید چمران آغاز به کار کرد.

مدیران و مسئولان زیادی از یازدهمین دوره نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان بازدید کردند که یکی از آنها غلامرضا مفیدی مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز کارون است.

اجرای به سازی گاز مشعل با استفاده از دانش متخصصان داخلی

مدیرعامل شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز کارون در حاشیه بازدید از یازدهمین دوره نمایشگاه مشترک ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان در جمع خبرنگاران حضور یافت و از اجرای طرح به ‌سوزی گازهای مشعل در واحدهای بهره برداری ۲ و سه اهواز خبر داد.

وی در همین ارتباط توضیح داد که با اجرای طرح ابتکاری به ‌سوزی گازهای مشعل از سوختن روزانه ۲۰ میلیون فوت مکعب گاز مشعل در محدوده عملیاتی شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز کارون جلوگیری شد.

غلامرضا مفیدی در ادامه اضافه کرد: طرح ابتکاری به ‌سوزی گازهای مشعل برای نخستین بار در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با استفاده از دانش متخصصان داخلی اجرا شده است.

وی در ادامه به دلایل اجرای طرح ابتکاری به ‌سوزی گازهای مشعل واحدهای بهره‌برداری ۲ و سه اهواز اشاره کرد و گفت: چون این واحدها در مجاورت مناطق مسکونی شهر اهواز قرار دارند به همین دلیل نیز این کار با اولویت بیشتری مورد پیگری قرار گرفت و اجرایی شد.

هیچ نفتی در محدوده مناطق مسکونی اهواز سوخته نمی ‌شود

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در بخش دیگری از سخنان خود در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی و خبرگزاری ها برخی از اقدامات انجام شده در این شرکت را برشمرد و تصریح کرد: ۹۵ درصد از گازهای مشعل در محدوده عملیاتی این شرکت جمع آوری شده است.

مفیدی در همین ارتباط گفت: شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون برای پنج درصد باقی مانده از گازهای مشعل نیز پروژه‌های دیگری در دست برنامه ‌ریزی و اجرا دارد که در آینده اجرایی می شوند.

وی در ادامه به اعتبار در نظر گرفته شده برای این پروژه اشاره کرد و ادامه داد: برای اینکه بتوانیم گازهایی که به مشغل هدایت می ‌شوند را در محدوده شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون جمع ‌آوری کنیم بیش از یک میلیارد دلار هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون یادآر شد: با تلاشی که انجام شد در سال ‌های گذشته نفت سوزی در محدوده عملیاتی این شرکت به صفر رسیده است.

مفیدی در همین ارتباط توضیح داد که با اقداماتی که از سوی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون صورت پذیرفت می ‌توان گفت که هیچ نفتی در محدوده مناطق مسکونی اهواز سوخته نمی ‌شود.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱:۵۵

شناسه خبر: 84093

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب