رونمایی از ۴ فناوری پارک دانشگاه تهران/ سرویس بومی هوشمند موسیقی آنلاین معرفی شد

رئیس دانشگاه تهران در مراسم رونمایی از ۴ محصول فناورانه پارک علم و فناوری این دانشگاه، گفت: یکی از محورهای کار دانشگاه تهران، مسئولیت اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، در غرفه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران واقع در نمایشگاه بین‌المللی امروز از چهار محصول فناورانه این پارک رونمایی شد.

این محصولات در حوزه اینترنت اشیا، فناوری اطلاعات و سلامت است که با حضور محمود نیلی احمد آبادی، رییس دانشگاه تهران رونمایی می‌شوند.

عصاره بره موم زنبور عسل

بره موم قوی‌ترین آنتی بیوتیک شناخته شده طبیعی و از ارزشمندترین فرآورده‌های زنبور عسل است که نقش ضد میکروبی و مقابله با بیماری‌ها در کندو ایفا می‌کند. همین ویژگی باعث شده است که این ماده ارزشمند به عنوان قوی‌ترین آنتی بیوتیک طبیعی شناخته شده و با کاربردهای فراوان در درمان بیماری‌های انسانی مورد استفاده قرار گیرد.

عصاره بره موم اولین و تنها عصاره بره موم فاقد الکل و سایر حلال‌های شیمیایی در خاورمیانه است که بطور اختصاصی توسط پژوهشگران دانشگاه تهران فرموله شده است.

این محصول مورد تایید آزمایشگاه سازمان غذا و دارو و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران قرار گرفته است. این محصول حاوی فلاونویید و آنتی اکسیدان، و دارای خاصیت ضد سرطان و حفاظت در برابر اشعه است. این عصاره قابل استفاده برای کودکان و افراد کهنسال است.

سامانه مدیریت هویت و دسترسی 

محصول مدیریت هویت و دسترسی با هدف رسیدگی به نیازمندی‌های حوزه هویتی در حوزه فناوری اطلاعات طراحی شده است.

این محصول با اتصال به مخازن احراز هویت سازمان مانند Active Directory و LDAP با همگام‌سازی کاربران، در کمترین زمان در سازمان مستقر شده و امکان احراز هویت متمرکز را فراهم می‌کند.

این محققان همچنین بر پایه پروتکل‌های استانداردی مانند OAuth۲، OpenID Connect و FIDO توسعه یافته و امکان اتصال با برنامه‌های کاربردی توسعه یافته بر پایه این پروتکل‌ها را بدون نیاز به تغییر آن‌ها فراهم می‌کند. 

علاوه بر این، اپلیکیشن موبایل و توکن‌های سخت‌افزاری شرکت طراح سامانه مدیریت هویت و دسترسی، احراز هویت چندعاملی را برای کاربران میسر می‌کند.

سرویس هوشمند موسیقی آنلاین 

این سرویس یک مخزن جامع از موسیقی ایرانی است که کاربر می‌تواند با استفاده از آن همیشه و همه جا به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهند.

ردیاب هوشمند

این دستگاه یک دستگاه الکترونیکی است که با نصب روی وسایل نقلیه و با استفاده از تکنولوژی تعیین موقعیت ماهواره‌ای (GPS) از طریق اینترنت (GSM)، اطلاعاتی مانند موقعیت، سرعت، میزان مصرف سوخت، مسافت طی شده و انواع پارامترهای فنی خودرو را در اختیار صاحبان وسایل نقلیه و مدیران قرار می‌دهد.

امکان نظارت دقیق و مستمر بر عملکرد رانندگان و به دنبال آن کاهش هزینه‌های اجرایی سازمان برای مدیران از مزایای این دستگاه است.

*نیلی: یکی از محورهای کار دانشگاه تهران، مسئولیت اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه است

محمود نیلی رئیس دانشگاه تهران در مراسم رونمایی از چهار محصول فناورانه پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهارداشت: از آنجایی که این دانشگاه جزء دانشگاه‌های پیشرو در علم و فناوری است؛ از این رو احساس می‌کنیم که همه عالمان و دانشمندان عضو دانشگاه تهران هستند.

وی با بیان اینکه در چهار روز این نمایشگاه تلاش داریم که زنجیره تبدیل علم و فناوری به دانش محقق شود، خاطر نشان کرد: زمینه این امر از سال‌های قبل فراهم شده و امروز محصول آن را می‌چینیم.

نیلی به بیان ظرفیت‌های دانشگاه تهران اشاره کرد و یادآور شد: یکی از محورهای برنامه پنجم دانشگاه تهران، مسئولیت اجتماعی در راستای تأثیر دانشگاه بر جامعه میسر می‌شود، به گونه‌ای که ما شاهد هستیم که همه بر این باورند که چالش‌های زندگی و جامعه از سوی دانشگاه‌ها، دانشگاهیان و محققان مرتفع می‌شود.

وی راه‌اندازی پارک علم و فناوری را از جمله زیرساخت‌های ارائه خدمات به محققان ذکر کرد و افزود: ویژگی دیگر این دانشگاه گستردگی فضاها و پردیس‌ها است. به این معنی که تصمیمی که در ساختمان مرکزی دانشگاه گرفته می‌شود، از دریای خزر تا خلیج فارس و از شرق تا غرب اجرایی می‌شود؛ از این رو تصمیم‌گیری‌های ما محدود به ستاد مرکزی این دانشگاه نمی‌شود.

رئیس دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه ما برای عرضه ایده‌ها و فناوری‌ها نیازمند همه اقشار کشور هستیم، یادآور شد: دانشگاه تهران از نظر علمی بسیار قوی است، ولی در سایر حوزه‌ها مانند سرمایه‌گذاری، صنعتی‌سازی و تجارت تجربه نداریم؛ از این رو علاقه‌مند هستیم تا از توانمندی‌های کشور در این راستا بهره ببریم.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴:۳۸

شناسه خبر: 84199

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب