رئیس خانه نخبگان بسیج کرمانشاه:

بن‌بستی در کشور با وجود نخبگان و اندیشمندان وجود ندارد

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه گفت: در کشور با وجود نخبگان و اندیشمندان بن بستی وجود ندارد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری، دکتر نامدار یوسفوند در نشست کارگروه امنیتی و دفاعی با موضوع کنترل اغتشاشات که با حضور اعضای این کارگروه برگزار شد، اظهار داشت: اغتشاشگران در وقایع آبان ماه سعی داشتند با انسداد مسیرها شعله خشم مردم را به صورت آنی افزایش دهند.

وی با برشمردن برخی راهکارها برای این موضوع افزود: برداشتن برخی از سرعت گیرها در سطح شهر و انتخاب راه جایگزین برای کنترل سرعت از جمله این راهکارها است.

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه تصریح کرد: از جمله راه حل های دیگر این موضوع می توان به پایش و آمایش ماهانه از سرعتگیرها  و قسمت های پرترافیک توسط شهرداری اشاره کرد.

این مسئول برداشته شدن سرعت گیرهای غیر ضرور و استفاده از علائم خط کشی و چراغ های هشدار دهنده و راهنما، استفاده از دوربین های کنترل سرعت با نصب سرعت های مجاز به وسیله تابلوهای هشداردهنده و نیز استفاده از خطوط سفید یا زرد رنگ بجای آنها را از دیگر راه حل های مسئله مذکور دانست.

دکتر یوسفوند در بخش دیگری از سخنانش از تشکیل گروه های مختلف مسئله محور در خانه نخبگان و بسیج اساتید خبر داد و بیان داشت: این گروه ها مسائل استان را رصد و پایش می کنند.

این مسئول عنوان کرد: پس از جمع آوری، پایش های مذکور تجمیع و با امضای ۵۰۰ نفر از اساتید دانشگاه به مسئولان برای بهره برداری ارائه می شود و نیز در اختیار رسانه های مختلف نیز قرار می گیرد.

دکتر یوسفوند گفت: این امر اقدامی است که می تواند برای استان های دیگر الگو باشد و نیز در کشور مطرح شود .

وی با بیان اینکه در کشور با وجود نخبگان و اندیشمندان بن بستی وجود ندارد، افزود: امیدواریم در این زمینه بتوانیم گام های خوبی برداریم.

رئیس خانه نخبگان بسیج استان کرمانشاه همچنین با اشاره دیدار برخی از نخبگان استان با استاندار خاطر نشان کرد: در این جلسه مطالبات و ایده ها مطرح شد و قرار شد این جلسات با حضور استاندار به صورت متداوم و منظم برگزار شود.

این مسئول عنوان کرد: باید خریدار اندیشه و فکر نخبگان و جوانان و صاحبان ایده باشیم و این امر باید برای مسئولان جا بیفتد.

دکتر یوسفوند با اشاره به نظر مثبت استاندار کرمانشاه در ارتباط با برگزاری اینچنین جلساتی افزود: استاندار کرمانشاه در این نشست از نخبگان خواست تا اسناد را نقد کنند و دستورالعمل هایی را که وجود دارد مورد بررسی قرار دهند و ضمن آسیب شناسی عیوب آنها را برطرف شود.

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵:۱۹

شناسه خبر: 84251

مطالب مرتبط :
نخبگان

رئیس قرارگاه جهاد علمی، پژوهشی و فناوری بسیج مطرح کرد:

خانه نخبگان بسیج در احصا نظام مسائل شهرستان نمین نقش مهمی دارند

حضور نخبگان و اندیشمندان شهرستان نمین می تواند نقش مهمی را در سایه سار همفکری و هم افزایی برای شناسایی و احصا مشکلات شهرستان و ارائه راهکارهای موثر ایفا نمایند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
علی صفئیان
۰ مخالف          ۰ موافق
یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲:۰۸

عالی اگر از ظرفیت نخبگان استفاده کنیم مثل استفاده ای که در زمینه ی رشد در صنایع هوشمند هوا فضا و موشکی و ترابری دریایی شده می توانیم ماشین که سهل است تمام ابزارهای زندگی ایرانیان را هوشمند نمائیم

اشتراک گذاری مطالب