رکود در بازار کهگیلویه و بویراحمد خبرگزاری علم و فناوری - رکود در بازار کهگیلویه و بویراحمد
در بازدید از بازار عنوان شد

رکود در بازار کهگیلویه و بویراحمد

کاهش خرید مردم باعث رکود در بازار کهگیلویه و بویراحمد شده است

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، هفته‌ای نیست که تیم‌های نظارتی و مسوولان اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد وضعیت بازار را رصد نکنند و آخرین تحولات قیمت‌ها نظارت نکنند.

روزهای گذشته هم معاون اقتصادی به مدیرکل تعزیرات حکومتی، معاون و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت در بازار حاضر شدند.

بازاریان از رکود در بازار سخن گفتند و اینکه کاهش قدرت خرید مردم موجب رکود در بازار شده است، مردم هم از افزایش قیمت‌ها ظرف یکی دو سال اخیر و افزایش چند برابری کرایه‌های تاکسی‌های مسافربری گلایه داشتند.

اما در این میان اصناف افزایش در قیمت برخی کالاها را ناشی از افزایش کرایه حمل و نقل بار عنوان کردند و همین امر موجب شد تا سید حشمت‌الله صمیمی‌دوست معاون اقتصادی موضوع را از محمد نصیری‌راد مدیرکل راهداری جویا شود.

وی در همین خصوص گفت: مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد به دلیل عدم تبلیغات دستگاه‌های متولی بوده که سبب افزایش کرایه حمل کامیون‌های باری شده اما اصناف هیچ گونه گزارشی به تعزیرات حکومتی و حمل و نقل جاده‌ای ارائه نداده‌اند.

وی تصریح کرد: سامانه ۱۴۱ رسیدگی به تخلفات حمل و نقل اماده دریافت گزارشات و شکایات اصناف در خصوص افزایش کرایه‌ها است.

این مسوول همچنین در خصوص قیمت کالاها گفت: قیمت برخی کالاها ثابت و در برخی کالاها نوسانات داشتیم و عده‌ای از این قضایا سوء استفاده کردند که نیاز است دستگاه‌های نظارتی برخورد لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷:۱۶

شناسه خبر: 84277

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب