نسل سوم دانشگاه‌‌های کشور باید به مجموعه کارآفرین خبرگزاری علم و فناوری - نسل سوم دانشگاه‌‌های کشور باید به مجموعه کارآفرین تبدیل شود
رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران:

نسل سوم دانشگاه‌‌های کشور باید به مجموعه کارآفرین تبدیل شود

رئیس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران گفت: برنامه ریزی برای تبدیل دانشگاه‌‌های کشور به مجموعه کارآفرینی آغاز شده و باید تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،دومین رویداد استارتاپی حوزه صنعت با معرفی ایده‌های برتر در دانشگاه مازندران به کار خود پایان داد.

 

جمال قاسمی رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران دانشگاه گفت: در این رویداد سه‌روزه نزدیک به 120 شرکت‌کننده از حوزه‌های مختلف آموزشی و صنعتی حضور داشتند. در روز نخست این رویداد مجموعا 40 ایده از سوی شرکت‌کنندگان ارایه شد که مربیان، رویداد 10 ایده را به‌عنوان ایده‌های ارزش‌آفرین برآورد کردند. سپس تیم‌های مختلف بامحوریت ایده‌های انتخابی، تشکیل شده و هرکدام از تیم‌ها باشرکت در کارگاه‌های پیش‌بینی شده و به کمک مربیان رویداد، ایده‌های ده‌گانه را برای ارایه به داوران رویداد آماده کردند.

 

رییس مرکز کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه مازندران در مراسم اختتامیه این رویداد افزود: پس از ارایه دست‌آورد‌های حاصل از تلاش سه‌روزه‌‌ی تیم‌ها، داوران، تیم‌های میکروبیوس، پارلا و نانو فوب را حایز رتبه‌های اول تا سوم دانستند که موفق به اخذ جایزه های 5، 3 و 2 میلیون تومانی شدند. هم‌چنین تیم پریزتال باکسب عنوان ایده خلاق، موفق به اخذ جایزه 1 میلیون تومانی شد. شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، معرفی به صنایع، استقرار در مراکز رشد و ... از دیگر حمایت‌هایی است که از تیم‌های شرکت‌کننده در این رویداد به عمل خواهد آمد.

 

قاسمی در اختتامیه رویداد " کوک" ضمن تشکر از دکتر موسوی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی مازندران بابت مشارکت در برگزاری این رویداد، اظهار کرد: دانشگاه‌ مازندران در تلاش است تا با برگزاری چنین رویداد‌هایی، ضمن ایجاد ارتباط شبکه‌ای بین کارآفرینان و متخصصان حوزه صنعت و تصمیم‌سازان دستگاه‌های اجرایی با دانشجویان، به نسل سوم دانشگاه‌های دنیا(دانشگاه‌های کارآفرین) تبدیل شود.

زمان انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 84301

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب