آمار نگران کننده از وضعیت بازی‌های رایانه‌ای در کشور خبرگزاری علم و فناوری - آمار نگران کننده از وضعیت بازی‌های رایانه‌ای در کشور

آمار نگران کننده از وضعیت بازی‌های رایانه‌ای در کشور

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ۸۶ درصد از ۳۰ هزار بازی رایانه‌ای که در کشور در دسترس است خارجی و برخی تولیدات بنیان خانواده‌ها را هدف قرار داده است.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، بیش از 30 میلیون نفر در کشور از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند.

این مطلب را عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در جلسه شورای فرهنگ عمومی مازندران اعلام کرد و گفت: 65 درصد مردان، 35 درصد زنان، 6 درصد نوجوانان و 6 درصد از میانسالان کشور اوقات خویش را با بازی‌های یارانه‌ای می‌گذرانند.

نکات قابل تامل مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به همین مطالب ختم نشده و درباره مخاطرات این بازی‌ها هم هشدار داده است.

وی با اعلام اینکه بازی‌های که به راحتی در کشور ما در دسترس قرار دارد در کشورهای تولید کننده یا سایر کشورها ممنوعیت استفاده دارد، خاطر نشان کرد: ابعاد بسیار خطرناک این بازی‌ها حتی در کشورهای غربی هم با حساسیت‌های خاص این بازی‌ها در دسترس قرار گرفته و بعضا مشاهده شده که در آمریکا و تعدادی از کشورهای اروپایی این بازی‌ها در دسترس قرار ندارد.

وی با اعلام اینکه همه 30 هزار بازی رایانه‌ای تولید شده در جهان بدون هیچ مشکل خاصی در کشور قابل دانلود کردن است، گفت: این بازی‌ها به صورت جدید بنیان خانواده و اخلاقیات را هدف قرار داده‌اند.

مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران تعداد بازی‌های رایانه‌ای تولید شده در کشور را چهار بازی اعلام کرد و افزود: با توجه به استقبالی که از بازی‌های رایانه‌ای در کشور می‌شود اما ظرفیت کشور ما در بخش تولید بسیار خالی است.

وی با تکرار مخاطرات برخی بازی‌های خارجی که به راحتی دانلود می‌شود، از برپایی نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در دو نقطه از استان مازندران خبر داد.

زارع خاطر نشان کرد: هماهنگی لازم برای برپایی این نمایشگاه انجام شده و در حال برنامه‌ریزی برای مقدمات برپایی نمایشگاه هستیم.

وی در پایان گفت: در حاشیه برگزاری این نمایشگاه مخاطرات بازی‌های مخرب را به شرکت کنندگان در این نمایشگاه در غالب برنامه‌های جنبی اطلاع رسانی می‌کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 84326

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب