خبرگزاری علم و فناوری

مافی عنوان کرد:

تولید ۱۸۰ محصول دانشی در پارک علم و فناوری استان قزوین

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین از تولید ۱۸۰ محصول دانشی در پارک علم و فناوری استان قزوین خبر داد.

مافی رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری علم و فناوری استان قزوین با بیان اینکه همکاری خوبی با مجموعه علمی و پژوهشی سپاه استان قزوین داریم اظهار کرد: به جای موازی کاری تصمیم گرفتیم با هم‌افزایی به دنبال رشد علمی در استان و کشور باشیم.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی پارک‌های علم و فناوری در کشور توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری است، اضافه کرد: کشور باید به جای توجه صرف به نفت اقتصاد را بر پایه نوآوری و اقتصاد بدون نفت برنامه‌ریزی کند و در این مسیر پژوهشگران نقش عمده‌ای را می‌توانند ایفا کنند.

وی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین خلإهای موجود در کشور نوآوری در صادرات و اقتصاد است، ادامه داد: باید تلاش کنیم تا زنجیره تبدیل ایده تا فن‌آوری در استان به درستی و در یک فرآینده به صرفه و صحیح اجرایی شود.

مافی اضافه کرد: امروز سود برخی محصولات شرکت های دانش بنیان بالغ بر 20 برابر قیمت تمام شده کالا است و این به معنای این است که نوساناتی همچون دلار و نفت به راحتی بر روی این محصولات اثرگذار نخواهد بود.

وی ادامه داد: 110 شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان قزوین مستقر هستند و با تمام توان از آنها حمایت خواهیم کرد.

رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین تإکید کرد: امروز توسط این شرکت‌ها بیش از 180 محصول دانشی و در درون پارک علم و فناوری استان قزوین تولید می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: سطح توانمندی این شرکت‌ها بسیار بالا است تا جایی که محصولاتی همچون رام لوکوموتیو برای مترو ، حفار تونل، کشت زعفران و چندین محصول ارایشی، بهداشتی و درمانی در این پارک تولید می‌شود.

 

 

زمان انتشار: شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵:۱۲

شناسه خبر: 84328

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب