گلایه شرکت‌های دانش بنیان از مشکلات بیمه خبرگزاری علم و فناوری - گلایه شرکت‌های دانش بنیان از مشکلات بیمه
رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس:

گلایه شرکت‌های دانش بنیان از مشکلات بیمه

مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان در حال بررسی در اتاق ایران می باشد و امید می رود که خبرهای خوبی به زودی به گوش برسد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ در حالیکه طبق قانون 1412 تامین اجتماعی باید شرکت های دانش بنیان را معاف از پرداخت حق بیمه مالیات نماید اما این مهم توسط تامین اجتماعی رعایت نمی شود. رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس با بیان جمله فوق گلایه‌مند گفت: شرکت های دانش بنیان در بحث قانون 42 تامین اجتماعی نیز دارای مشکل هستند بدین صورت که مهلت یک ماهه‌ای برای رسیدگی به مسائل این شرکت ها و هیئت‌های تجدیدنظر تعیین شده است، حال اگر شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارائه اطلاعات و مدارک تأخیر داشته باشند جریمه می‌شوند امّا اگر سازمان تأمین اجتماعی در این عرصه تأخیر کند هیچ مشکلی برایش پیش نمی‌آید از این رو باید یک زمان مشخص برای سازمان تأمین اجتماعی در نظر گرفته شود.

امید ماهرانی در خصوص دیگر مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان تصریح کرد: عدم پرداخت حق بیمه یک ماهه و منقضی شدن دفترچه و همچنین جریمه های اعمال شده تامین اجتماعی از دیگر مشکلات شرکت های دانش بنیان در مباحث بیمه ای می باشد.

وی در ادامه مطرح کرد: ضرورت بازنگری در قانون تأمین اجتماعی، اجرای سلیقه‌ای قوانین و بخشنامه‌ها، نبود پاسخگویی بیمه‌ها، اعمال جریمه‌های سنگین به کارفرمایان، رشد پرونده‌های رسیدگی به نحوه پرداخت حق بیمه‌ها توسط کارفرمایان در شعب تأمین اجتماعی و اتلاف وقت آنها در این حوزه از دیگر مشکلات شرکت های دانش بنیان با سازمان های تامین اجتماعی محسوب می‌شود.

به گفته رئیس کمیسیون کارآفرینی، کسب و کارهای نوین و دانش بنیان اتاق بازرگانی فارس مشکلات بیمه ای شرکت های دانش بنیان در حال بررسی در اتاق ایران می باشد و امید می رود که خبرهای خوبی به زودی به گوش برسد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 84361

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب