ابراز نگرانی بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت کارخانه قند یاسوج

بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت کارخانه قند یاسوج ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، سید امید مظلوم مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی یاسوج و دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به وضعیت و روند رسیدگی کارخانه قند یاسوج در استان ابراز نگرانی کرد.

مظلوم گفت: وضعیت اسفبار کارخانه قند یاسوج و معطل ماندن آن در فرایندهای پیچیده و نامعلوم اداری و  قضایی استان بیش از این نه برای ما که 2 سال است منتظر امروز و فردای مسئولین امر هستیم و نه برای کارگران نجیب و خانواده‌های آنان و نه برای افکار عمومی قابل‌تحمل نیست و تا حد زیادی نیز قابل‌تأمل است.

وی افزود: کارخانه قند یاسوج یکی از بدترین نوع واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی‌هاست که سرنوشت مبهمی پیداکرده است مهلت‌های قانونی همه متولیان امر به اتمام رسیده، بالاخره یکی از مسائل جدی جامعه کارگری و کشاورزی و آحاد مردم این استان است.

مظلوم با اشاره به اینکه چشم امید مردم برای حفظ امنیت جانی و مالی شان شورای تأمین است؛ با گلایه بیان داشت: حال سؤال پیش می‌آید چرا مسائل و پشت پرده های واگذاری کارخانه قند و همچنین روند رسیدگی به تخلفات آن علناً برای مردم بیان نمی‌شود.

وی گفت: شورای تأمین استان که دغدغه ورود قشون سیاسی به دانشگاه را دارد، و در برابر تهدیدات و ارعاب دانشجویان به‌ صورت  فیزیکی و رسانه‌ای توسط همان قشون ساکت هست، آیا نیم‌نگاهی به سرنوشت کارگران اخراجی  باسابقه ده تا ۲۷سال این کارخانه خانواده آنان و اموال بیت‌المال دارد ؟

این فعال دانشجویی ابراز نگرانی کرد: خبرهای خوبی از پرونده این کارخانه به گوش نمی‌رسد و ما سکوت مسئولان در این خصوص را متوجه نیستیم ، خواهان شفاف‌سازی کامل و رفع شبهات هستیم.

 مظلوم تأکید کرد: اگر متولیان امر در این چند روز شفاف‌سازی نکنند، بیش از این نمی‌توانیم به فرآیندها اعتماد نماییم و قطعاً پیشاپیش کارگران دست به اقدامات دیگری خواهیم زد، و هشدار می‌دهیم  من‌ بعد مستقیماً از مسئولین کشوری و قضائی در عالی‌ترین سطح، پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷:۵۱

شناسه خبر: 84387

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب