‍ ضرورت ارتباط دانشگاه ها با صنعت خبرگزاری علم و فناوری - ‍ ضرورت ارتباط دانشگاه ها با صنعت

‍ ضرورت ارتباط دانشگاه ها با صنعت

هفته پژوهش و فناوری فرصت مناسبی برای تمرکز بر ابعاد امر پژوهش و فنآوری در کشور فراهم می آورد تا کلیه ذینفعان ضمن اطلاع از روند توسعه علم و فناوری در کشور و وضعیت موجود ، اقدامات موثری را با هدف توانمندسازی حوزه پژوهش و فنآوری در دستور کار قرار دهند .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آذربایجان غربی،هفته پژوهش و  فناوری فرصت مناسبی برای تمرکز بر ابعاد امر پژوهش و فنآوری در کشور فراهم می آورد تا کلیه ذینفعان ضمن اطلاع از روند توسعه علم و فناوری در کشور و وضعیت موجود ، اقدامات موثری را با هدف توانمندسازی حوزه پژوهش و فنآوری در دستور کار قرار دهند . انتخاب و معرفی برگزیدگان حوزه پژوهش و فنآوری و تجلیل از آن فرصت تعامل میان ذی نفعان این حوزه را به شیوه هایی  نظیر برگزاری نمایشگاه ، فن بازار ، همایش ، سمینار ، مصاحبه مطبوعاتی و رسانه ای ، ایجاد و ضمن ارتقای جایگاه پژوهش و فنآوری و فعالان این عرصه ، بستری مناسب برای ارائه راه توسعه پژوهش وفنآوری در کشور فراهم می کند.

ایرج محبی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و دبیر علمی جشنواره پژوهشگران و فناوران برگزیده استان آذربایجان غربی ضمن اشاره به فرازهایی از بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه اهمیت پژوهش و علم ، به تشریح فعالیت های پژوهشی دانشگاههای استان در یک طی سال گذشته پرداخت.

دبیر علمی جشنواره پژوهشگران و فناوران برگزیده استان همچنین گفت :علیرغم اینکه افزایش قابل توجهی در جذب اعضای هیات علمی وجود نداشته ولی تعداد مقالات منتشر شده ، بسیار بیشتر از قبل شده است و این نشان می دهد که در استان کارهای زیادی در این حوزه انجام می گیرد و دانشگاهها رو به رشد هستند.

وی با اشاره به اهمیت ارتباط دانشگاه با صنعت افزود: باید کاری کنیم که ارتباط دانشگاه با صنعت افزایش یابد زیرا اگر استفاده از بستر دانش دانشگاهها در محیط کسب و کار اتفاق نیافتد جامعه نمی تواند از
آن بهره مند شود.

محبی افزود : در عرصه فنی که محققین نخبه ای هم در آنها مشغول به فعالیت می باشند در جهت ارتقای صنعت و به تبع آن بهره مندی جامعه استفاده نمایند و این امر در حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و مقابله با تحریمها و در شرایط فعلی که در کارزار اقتصادی قرار داریم بسیار مهم خواهد بود

زمان انتشار: دوشنبه ۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲:۲۰

شناسه خبر: 84389

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب