نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر؛

داشتن ۱۱۰ هزار بیکار ننگ است/اشتغال‌زایی و کارآفرینی باید بصورت جهادی انجام شود

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، گفت: استان بوشهر یک استان با قابلیت‌های فراوان است که که توانایی مرجعیت را داراست نباید۱۱۰هزار بیکار داشته باشد، اگر در این استان بر روی محصولات استراتژیک کار شود می‌توان امکان اشتغال را برای بسیاری از جوانان تحصیلکرده فراهم نمود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ اولین نشست منتخبین طرح‌های اشتغالزایی با  آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، مدیر تیم جهاد اشتغالزایی و کارآفرینی رهروان ولایت در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، گفت: ثروت واقعی کشور منابع انسانی آن است، هر اندازه این منابع انسانی خلاق‌تر باشد باشد آن کشور، کشور خلاق محسوب می‌شود و به اندازه درجه خلاقیت منابع انسانی، اقتدار و ثروت می‌یابد.

وی با بیان اینکه هر اندازه یک کشور بر روی منابع خود سرمایه‌گذاری کند، قدرت می‌یابد افزود: سرمایه گذاری در این زمینه یک امر استراتژیک است، اگر یک کشور به خود کفایی نرسد مطمنا در تهیه کوچکترین مایحتاج خود باید وابسته باشد و این وابستگی به دو قسم استراتژیک و غیر استراتژیک تقسیم می‌شود.

بیشتر بخوانید:

تیم جهاد اشتغال‎زایی و کارآفرینی رهروان ولایت به مدیریت، آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان بوشهر، در راستای اشتغال‌زایی در کشور، اقدام به ارائه تسهیلات مالی بدون بهره به صاحبان ایده و کارآفرین در استان نموده است.

امام جمعه شهر بوشهر تصریح کرد: اگر یک کشور در تهیه کالای استراتژیکی مستقل نباشد و به دیگر کشورها وابسته باشد، مطمنا مورد تهدید دیگر کشورها قرار خواهد گرفت و کشورهایی که قصد دشمنی دارند از این اهرم جهت تحت فشار قرار دادن این کشور استفاده خواهند کرد.

وی افزود: اگر یک کشور در تمامی زمینه‌های مهم خودکفا شود پیشرفت می‌کند، مهندسی پیشرفته جهان یک امر سیال تکنولوژی است چه ما خواهان آن باشیم یا نباشیم.

آیت الله صفایی بوشهری باشاره به تفاوت خودکفایی و تولید اظهار داشت: ما در خودکفایی بی نیاز از دیگر کشورها می‌شویم اما در تولید وضع فرق می‌کند یعنی علاوه براینکه برای خود تولید می‌کنیم  بی نیاز هم می شویم و قدرت رقابت با بین الملل هم پیدا خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: بعد از اینکه خود کفا شدیم و به تولید انبوده رسیدیم، باید به مرجعیت دست یابیم یعنی تمام جهان بدانند منبع تولید این محصول ایران است و لازمه این امر این است که در تولید علم در جهان حرف اول بزنیم.

نماینده ولی فقیه تصریح کرد: برای طی این مسیر مسئولان باید تسهیلات لازم در اختیار افراد موثر قرار دهند و منابع انسانی خود را ارزشمند تلقی کنند و اولین کار مسئولین باید این باشد که به مخترع و دانشمند  و انسان‌های خلاق ارزش قائل شده و فضا برای خودکفایی و تولید و مرجعیت برای آنها فراهم سازند.

وی افزود: استان بوشهر یک استان با قابلیت‌های فراوان است که که توانایی مرجعیت را داراست نباید110هزار بیکار داشته باشد، اگر در این استان بر روی محصولات استراتژیک کار شود می‌توان امکان اشتغال را برای بسیاری از جوانان تحصیلکرده فراهم نمود.

وی گفت: استان بوشهر تا ده سال آینده می‌تواند مهمترین جغرافیای عرصه انرژی، محصولات دانش بنیان و تجارت الکترونیکی و سنتی باشد و جایگاه فوق‌العاده‌ای در سطح بین‌الملل دست یابد، همچنین در عرصه تولید علم، ترانزیت، شیلات، کشاورزی، صادرات مواد کانی رشد روز افزونی داشته باشد.

آیت الله صفایی بوشهری در پایان گفت: اقتصاد دریا می‌تواند رشد ثروت عمومی برای استان بوشهر داشته باشد در صورتی که همه مسئولین تلاش کنند و افق دید خود را به سمت تولیدات ببرند و به جایی برسیم که اگر کشور هم تحریم کنند ما بتوانیم با استفاده از ظرفیت دریا تاثیرات بد این تحریم‌ها را به صفر برسانیم.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۵:۰۴

شناسه خبر: 84470

مطالب مرتبط :
تولید و پرورش صدف، یکی از تجارت‌های ایده آل در سطح بین الملل است/حمایت مسئولین باعث اشتغالزایی و رونق صادرات خواهد شد

پژوهشگر و محقق بوشهری؛

تولید و پرورش صدف، یکی از تجارت‌های ایده آل در سطح بین الملل است/حمایت مسئولین باعث اشتغالزایی و رونق صادرات خواهد شد

یک پژوهشگر و محقق بوشهری، برای اولین بار در کشور موفق شده است درمحيط محصورپرورشي درمنطقه ساحلي بصورت مداربسته ونيمه متراكم پرورش و تکثیر صدف خوراكي بومي منطقه، گونه ساكوستراكوكولاتا(saccostrea cucullata) راه‌اندازی نماید و معتقد است این تولیدات جدید و درآمدزا در مناطق ساحلی می‌تواند ایجاد اشتغال و ارزآوری بالایی برای استان داشته باشد.

اشتغالزایی

مدیرکل راهبری شغلی کمیته امداد امام خمینی کشور در اراک؛

حرکت قطار اشتغال کمیته امداد بر روی ریل جدید

مدیرکل راهبری شغلی کمیته امداد امام خمینی کشور از گام های کمیته امداد در حوزه اشتغالزایی گفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب