خبرگزاری علم و فناوری

فعالیت ۴۲ هزار معلم پژوهشگر در آموزش و پرورش

رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش کشور از فعالیت ۴۲ هزار معلم پژوهشگر در آموزش و پرورش خبر داد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قزوین فرهاد کریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش کشور، ظهر امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: معلمانی که در آموزش و پرورش حضور دارند توانسته‌اند با ابتکار و خلاقیت دستاوردهای بزرگی را کسب کنند.

وی با بیان اینکه در آموزش و پرورش با ذهن و روان آینده سازان سرو کار داریم، اضافه کرد: با تحقیق و پژوهش می‌توان تعلیم و تربیت را به وضعیت ایده آل و مطلوب رساند.

رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از 42 هزار معلم پژوهشگر در سطح کشور فعال هستند ، ادامه داد: نگاه آموزش و پرورش به حوزه پژوهش نه تنها نمایشی نیست بلکه کاملا دارای اهمیت  و جدی است.

وی ادامه داد: شورای تحقیقات در آموزش و پرورش بیش از ۳۰ سال است که تشکیل شده و بیش از ۵۰ هزار پژوهش در این شورا انجام شده است.

کریمی اضافه کرد: تدوین سند تحول بنیادین بر اساس همین پژوهش‌ها در ساختار آموزش و پرورش بوده و این نشان می دهد نگاه ما به پژوهش ویترینی نبوده است.

وی عنوان کرد:  دو بخش پژوهشگاه مطالعات و بخش پژوهش در استان‌ها راه اندازی شده تا فعالیت‌ها در آموزش و پرورش مبتنی بر فعالیت های علمی و پژوهشی باشد.

رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش گفت: متاسفانه در حوزه بین المللی عملکرد دانش آموزان خوب نیست و این به معنای این است که نیازمند عملکرد جدی در این حوزه هستیم.

وی افزود: این روند نشان میدهد نیازمند تغییر در سیستم آموزشی هستیم و باید از گذشته فاصله بگیریم، این در حالی‎‌است که دشمن تمام تلاش خود را برای عقب نگه داشتن این کشور در حوزه علم و فناوری انجام می دهد.

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 84504

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب