ضرورت افزایش مراکر تحقیقاتی برای حل مشکلات/ مرجعیت خبرگزاری علم و فناوری - ضرورت افزایش مراکر تحقیقاتی برای حل مشکلات/ مرجعیتی دانشگاهی برای معضلات تعریف نشده است
معاون پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی خوزستان مطرح کرد

ضرورت افزایش مراکر تحقیقاتی برای حل مشکلات/ مرجعیتی دانشگاهی برای معضلات تعریف نشده است

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان گفت: برای حل مشکلات باید مراکز تحقیقاتی را در کشور افزایش دهیم و نخبگان را به سمت این مراکز هدایت کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، استان خوزستان مشکلات زیادی دارد که همگان باید برای حل آنها پای کار بیایند و در حد توان برای رفع معضلات موجود تلاش کنند.

در همین راستا معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان اقدامات خوبی را انجام داده است که نوید خوبی برای خوزستانی ها است.

شناسایی ظرفیت ‌های موجود در دانشگاه ‌های خوزستان

در همین ارتباط مهرداد قلی ‌زاده معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: هدف اصلی معاونت پژوهشی و فناوری بسیج استان خوزستان، شناسایی ظرفیت ‌های موجود در دانشگاه ‌های استان، به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است تا بتوانیم ظرفیت موجود را به سمت حل مشکلات و معضلات استان هدایت کنیم.

وی افزود: این مسئله یعنی اینکه پس از شناسایی مشکلات استان خوزستان، دانشجویان و نخبگان استانی را به سمت حل این مشکلات سوق دهیم.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان با بیان این ‌که خوشبختانه در کشور ما ظرفیت و نیروهای نخبه خوبی وجود دارد، ادامه داد: اما متاسفانه هیچ‌ گاه مرجعیتی دانشگاهی برای معضلات تعریف نشده است.

وی یادآور شد: در معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان ظرفیت ‌های موجود را هدایت می‌ کنیم و  شبکه ‌سازی انجام می ‌دهیم تا بتوانیم در راستای حل مسائل و معضلات استان و کشور گام برداریم.

قلی زاده در ادامه بیان کرد: در حال حاظر هسته ‌هایی متشکل از دانشجویان ارشد و دکتری در استان خوزستان، در سطح دانشگاه‌ های صنعت نفت اهواز، آزاد، پیام ‌نور، امیرالمومنین (ع) و دیگر دانشگاه ها وجود دارند.

مردم مشکلات و مسائل خود را در سامانه بسیج دانشجویی ثبت کنند

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان اضافه کرد: هدف از تشکیل این هسته ‌ها این است که هر کدام از دانشجویان تحصیلات تکمیلی با توجه به تخصصی که دارند به معضلات استان خوزستان مانند پساب‌ ها، گازهای فلر، هواشناسی، ریزگردها و ساماندهی تکدی گرایان بپردازند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سامانه سراسری نیز وجود دارد که توسط سازمان بسیج دانشجویی تشکیل شده است که مردم نیز می ‌توانند مشکلات و مسائل خود را در این سامانه به نشانی اینترنتی candoportal.com ثبت کنند که پس از ثبت مسائل، ما به این سامانه مراجعه می‌کنیم و با توجه به اهمیت مسائل مطرح شده، پروژه ‌ها تعریف می‌ شوند.

قلی زاده در خصوص طرح ‌های در دست اقدام در سال جاری از سوی معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان نیز گفت: از جمله طرح ‌های پژوهشی کاربردی در دست اقدام، پرداختن به مسئله گازهای فلر و پسماندها نفتی است که خوشبختانه به نتیجه نیز رسیده‌ ایم. درحوزه فاضلاب شهری اهواز هم توانستیم به هسته ای برسیم.

معاون پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: برای حل مشکلات باید مراکز تحقیقاتی را در کشور افزایش دهیم و نخبگان را به سمت این مراکز هدایت کنیم.

وی عنوان کرد: راهبرد ما این است که بتوانیم ارتباط خود را با وزارتخانه ها، دستگاه ‌ها، سازمان ‌های دولتی و جامعه برقرار کنیم تا بتوانیم به شناسایی دقیق تر مشکلات بپردازیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 84605

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب