تولید میگو در چوئیده با مشکل لکه سفید مواجه شد/ ای خبرگزاری علم و فناوری - تولید میگو در چوئیده با مشکل لکه سفید مواجه شد/ ایجاد اشتغال برای ۸‌ هزار بیکار با تغییر کاربری مزارع پرورش میگو
فرماندار ویژه آبادان:

تولید میگو در چوئیده با مشکل لکه سفید مواجه شد/ ایجاد اشتغال برای ۸‌ هزار بیکار با تغییر کاربری مزارع پرورش میگو

فرماندار ویژه آبادان گفت: تولیدکنندگان با توجه به اینکه تولید میگو در سایت پرورشی میگو در منطقه چوئبده آبادان به طور مستمر با مشکل بیماری لکه سفید رو به رو بوده و امکان تولید میگو در این مزارع نیست خواستار جایگزین شدن تولید ماهی به جای میگو هستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، نشست توسعه اشتغال و رفع مشکلات آبزیان در آبادان و خرمشهر با حضور معاون کارآفرینی و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرسرای اجتماعات فرمانداری آبادان برگزار شد.

در این نشست که جمعی از مسئولان شهرستان های آبادان و خرمشهر حضور داشتند، سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان اظهار کرد: هم اکنون ۱۲۰ مزرعه پرورش میگو در چوئبده آبادان به دلایل مختلف و نبود توجه با مشکل تولید و رکود رو به رو هستند.

تولیدکنندگان خواستار جایگزین شدن تولید ماهی به جای میگو هستند

وی در ادامه بیان کرد: تغییر کاربری مزارع پرورش میگو  یکی از خواسته‌ های تولیدکنندگان سایت پرورشی میگو در منطقه چوئبده آبادان است.

فرماندار ویژه آبادان در ادامه عنوان کرد: تولیدکنندگان با توجه به اینکه تولید میگو در سایت پرورشی میگو در منطقه چوئبده آبادان به طور مستمر با مشکل بیماری لکه سفید رو به رو بوده و امکان تولید میگو در این مزارع نیست خواستار جایگزین شدن تولید ماهی به جای میگو هستند.

معاون استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود در نشست توسعه اشتغال و رفع مشکلات آبزیان در آبادان و خرمشهر تصریح کرد: تغییر کاربری مزارع میگو در سایت پرورشی میگو در منطقه چوئبده آبادان می ‌تواند زمینه اشتغال هشت‌ هزار بیکار را آبادان را فراهم کند اما با بروکراسی اداری و بانکی این کار تاکنون انجام نشد.

حجت الاسلام علی ابراهیمی ‌پور امام جمعه آبادان نیز در این نشست اظهار کرد: آبادان با وجود گذشت چند سال از پایان جنگ تحمیلی تاکنون از امکانات زیرساختی محروم است و مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

تعطیلی خیلی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آبادان

وی در ادامه بیان کرد: هم اکنون خیلی از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی آبادان به دلایل مختلف تعطیل شدند و افراد زیادی از جوانان شاغل در این واحدها بیکار هستند.

امام جمعه آبادان با اشاره به این نکته که در آبادان ۱۱ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، عنوان کرد: خیلی از خانواده‌ های بی‌ بضاعت زیرپوشش موسسات خیریه داریم و جوانان بیکار در این خانواده ‌ها وجود دارد لذا توجه مسوولان در این زمینه مهم است.

وی تصریح کرد: آبادان شهری مرزی است و مردم مرزنشین از کیان جمهوری اسلامی محافظت می‌کنند اما در ۵۰۰ متری ما داعش، وهابی تلاش می‌ کند که جوانان ما را تحریک کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی آبادان با اشاره به اینکه در اعتراضات اخیر بخشی از این جوانان معترض افراد بیکار بودند،  تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال اولویت را به جوانان آبادان داده و تسهیلات کم بهره و ارزان قیمت در اختیار آنها قرار دهید.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹:۱۲

شناسه خبر: 84619

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب