یادداشت تولیدی به مناسبت روز پرستار؛

پرستار؛ حضورت اشارتی‌ست زینب گونه

آنگاه که دردمندی سلامت خود را بازیابد آنگاه که دستی به نشان شکر به آسمان بلند شود و یا شاید دردمندی به دستان تو دخیل بسته باشد و قدر شناس زحمات تو در یکی از سخت ترین و صبورانه ترین شغل های عالم باشد، ملائک تو را می ستایند که حضورت اشارتی‌ست زینب گونه.

خبرگزاری علم و فناوری از فارس// خیلی وقت ها بدون آنکه آشنا یا غریبه باشیم بی تفاوت از کنار هم می گذریم اما مناسبت ها ما را کمی متوقف می نماید تا شاید در این بی تفاوتی روزمره کمی تفکر و حتی تشکری داشته باشیم.

 نمی خواهم شعارگونه سخن بگویم و یا  اجر کاری را کم رنگ نمایم اما حساب برخی  شغل ها از دیگران جداست، برخی شغل ها علاوه بر جسم، روح و روان را درگیر و خسته می کند.

 هر کداممان وقتی در موقعیتی بیمار یا همراه بیمار قرار می‌گیرم که سر و کارمان به این قشر زحمتكش می افتد، همه آن تمجیدها و تحسین ها را فراموش می کنیم زیرا که در بدترین موقعیت های زندگی با پرستاران مواجه می شویم.

بله بیماری آدم را ضعیف، بی حوصله، حساس و زودرنج می‌کند و ما فراموش می‌کنیم پرستاران هم آدمند ، خسته می‌شوند ، آن ها هم مثل ما هزار و یک مشکل کاری و خانوادگی دارند.

اما معنای پرستار توصیف فردی است که به اندازه کافی قوی باشد تا هر چیزی را تحمل کند، هر کسی را درک کند، پرستاری فقط یک هنر نیست بلکه قلب است، پرستاری فقط یک علم نیست، یک وجدان است.

شخصیت یک پرستار همان قدر که دانش او اهمیت دارد،  مهم است.

آنگاه که دردمندی سلامت خود را بازیابد آنگاه که دستی به نشان شکر به آسمان بلند شود  و یا شاید دردمندی به دستان تو دخیل بسته باشد و قدر شناس زحمات تو در یکی از سخت ترین و صبورانه ترین شغل های عالم باشد، ملائک تو را می ستایند که حضورت اشارتی‌ست زینب گونه.

روزتان مبارک، دستانتان شفا بخش

 

 

به قلم مهرآفرین وثوقی؛ خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 84698

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب