فضای مجازی باید به صورت علمی مدیریت شود/«خودسازی» خبرگزاری علم و فناوری - فضای مجازی باید به صورت علمی مدیریت شود/«خودسازی» و«صداقت» و« تشکیل هئیت اندیشه ورز» سه گام مهم
نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

فضای مجازی باید به صورت علمی مدیریت شود/«خودسازی» و«صداقت» و« تشکیل هئیت اندیشه ورز» سه گام مهم

حجت الاسلام حسين دشتي، نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در جمع نخبگان فضای مجازی با اشاره به دهه بصیرت اظهار داشت: نظام اسلامی شرایط را برای حضور مردم در عرصه‌های مختلف فراهم کرده است که فضای مجازی یکی از حساس‌ترین این عرصه‌ها است و امروز مردم در میدان‌های حساس درصحنه حاضر هستند و با هوشیاری و بصیرت از نظام دفاع می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ حجت الاسلام حسين دشتي، نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر در جمع نخبگان فضای مجازی با اشاره به دهه بصیرت اظهار داشت: نظام اسلامی شرایط را برای حضور مردم در عرصه‌های مختلف فراهم کرده است که فضای مجازی یکی از حساس‌ترین این عرصه‌ها است و امروز مردم در میدان‌های حساس درصحنه حاضر هستند و با هوشیاری و بصیرت از نظام دفاع می‌کنند.

وی دشمن شناسی و آشنایی با ترفندهای دشمن را مهمترین عوامل بصیرت، در جامعه  عنوان کرد و افزود: نخبگان فضای مجازی باید به سلاح دشمن شناسی مجهز بوده تا در مواقع ضروری، بتوانند بهترین عکس العمل به حربه‌های دشمن داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: ما باید با توانمندی‌های که در فضای مجازی، دارا هستیم شرایطی ایجاد کنیم که دشمنان اسلام و انقلاب را بترسانیم و برای محقق شدن این امر بایدقدرت علمی خود را بالا ببریم.

دشتی با اشاره به هجمه نابرابر دشمن علیه کشور تاکید کرد: دشمن در ابعاد مختلف فتنه های چند وجهی علیه کشور طراحی کرده و نخبگانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند، باید بتوانند به صورت علمی، و حساب شده و سریع اثر منفی این فتنه ها را خنثی کنند.

وی با اشاره به نقش فضای مجازی در زندگی قشر جوان تصریح کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر، شاهد بیشترین حضور  قشر جوان در فضای مجازی هستیم اگر  به خوبی از طریق نخبگان ما جهت دهی هدفمند نشوند، مطمنا به سمت دشمن سوق داده می شوند.

امام جمعه موقت استان بوشهر تصریح کرد: یکی از ابزارهای مهم جنگ نرم دشمن فضای مجازی هست که نقش تعیین کننده‌ای در نوع جنگ و مدیریت میدان مبارزه دارد، فضای مجازی هم مانند سکه‌ای دو رو است که باید هر دو روی آن را باهم دید، رویی که ناظر به فرصت‌ها و نقاط قوت آن بوده و روی دیگر که ناظر به تهدید‌های این فضا می‌باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مورد اهمیت فضای مجازی و نقش آن در این برهه بسیار حساس از زندگی مدرن افزود: «اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است» و در جای دیگری می‌فرمایند: «اگر وظیفه رهبری این انقلاب را بر عهده نداشتم حتما رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم»
؛ باید دانست که شناخت صحیح فضای مجازی و به تبع آن استفاده صحیح و حداکثری از این رسانه عصر جدید مستلزم شناخت و سپس لحاظ کردن هر دو روی سکه است.

دشتی افزود: با توجه به اینکه اکثریت نخبگان فضای مجازی قشر جوان هستند باید مراقب باشید که در فضای مجازی بدون تدبیر و افراط کاری انجام ندهند و خوددرا به سلاح تقوا بیمه کنند زیرا اگر در این  فضای مسموم  خود را مسلح نکرده باشند دچار آسیب خواهند شد و مبارزه با نفس داشته باشند.

وی با بیان اینکه در فضای مسموم فضای مجازی باید برای خود حریم و محدودیت هایی تعریف کرد افزود:  برای سلالم ماندن در فضای مجازی باید سه گام مهم برداشته شود که اولین گام، «خودسازی» است که با تمرین و ممارست این امر ممکن می شود و در گام دوم مسئله «صداقت» بسیار حایز اهمیت است که امروزه شاهد شایعه پراکنی بسیاری که در این فضا هستیم قطعا باعث آسیب‌های جدی به شخصیت‌های حقیقی و حقوقی وارد شده که باید در این زمینه مراقب باشید با قرار دادن مطلبی در این فضا باعث تخریب شخصیت دیگران نشوید و درباره صحت و سقم آن تحقیق کنید.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام صادق(ع) گفت: سومین گام، تشکیل هیئت‌های اندیشه ورز است که با رصد در فضای مجازی، مشکلات و شبهات و سوالاتی که در حال حاضر در فضای مجازی موجود است  شناسایی کرده و پاسخی دقیق برای آن در اختیار عموم افراد قرار داده شود که بتوانند در فضای مجازی فعالیت کنند.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹:۵۲

شناسه خبر: 84734

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب