طراحی نرم افزار تشخیص ریزحالت های چهره خبرگزاری علم و فناوری - طراحی نرم افزار تشخیص ریزحالت های چهره
برای اولین بار در کشور

طراحی نرم افزار تشخیص ریزحالت های چهره

دانشجوی مقطع ارشد روانشناسی بالینی، مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی موفق به طراحی نرم افزاری شده است که ریز حالت های چهره را تشخیص می دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ تقریبا هر کس با مذاکره و زبان بدن آشنا باشد، بحث زبان چهره (Facial language ) و بیان احساسات توسط چهره (Facial expression) را شنیده است.

این را هم می دانیم که در سراسر جهان، دوره های مختلف آموزش تشخیص چهره و ریز حالت های صورت و سایر موضوعات مرتبط در این زمینه برگزار می شود.

سینا شریف زاده دانشجوی مقطع ارشد روانشناسی بالینی، مستقر در مرکز رشد دانشگاه محقق اردبیلی موفق به طراحی نرم افزاری شده است که ریز حالت های چهره را تشخیص می دهد.

وی به ریز حالت های چهره اشاره کرد و گفت: غالب اوقات ما احساسات را برای چند ثانیه در چهره خود نمایش می دهیم. هر بار که این احساسات در چهره بروز پیدا می کنند، ما چند دهم ثانیه زمان لازم داریم تا بر خودمان مسلط شویم و آن ها را پنهان کنیم.

شریف زاده درباره این نرم افزار افزود: تشخیص حالت های چهره، یک راه مهم برای درک احساس اشخاص است و این نرم افزار کمک می کند تا ریز حالت های چهره را تشخیص دهیم. علاوه بر تشخیص می توان تمام حالات هیجانی را با این نرم افزار آموزش داد تا کاربر بتواند با انجام آزمون مهارت تشخیص را پیدا کند.

وی ادامه داد: این نرم افزار می تواند در هر طیف خاصی کاربرد داشته باشد. در روانشناسی در زمان مصاحبه با مراجعین، تشخیص احساس واقعی فرد بیمار می تواند به روانشناس کمک کند تا درمان بهتری را برای بیمار ارائه دهد. در پلیس آگاهی این نرم افزار می تواند برای تشخیص فریب و دروغ شخص متهم به کار برده شود و در بازاریابی می توان از این نرم افزار برای بهبود ارتباطات فروش و غیره استفاده کرد.

زمان انتشار: سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 84812

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب