توسط محققین ژاپنی انجام شد؛

ساخت ربات جنگنده ای که در هر دقیقه ۶ هزار گلوله شلیک می کند+فیلم و عکس

محققان ژاپنی موفق به ساخت ربات جنگنده قدرتمندی شده اند که مجهز به سلاح های کشنده مختلفی است که می تواند هر هدفی را منهدم کند.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ با توجه به پیشرفت های روز افزونی که طی سال های اخیر در حوزه رباتیک صورت گرفته است، شاید یکی از محتمل ترین پیش بینی هایی که در دنیای تکنولوژی می توان انجام داد همین باشد : "ربات ها در آینده وظیفه انجام بسیاری از کارهای انسان ها را به عهده خواهند گرفت."

این فناوری جدید روز به روز در حال پیشرفت است و همه روزه شاهد ساخت انواع و اقسام ربات ها با قابلیت ها و ویژگی های جالب هستیم؛ از ربات هایی که می توانند جراحی های پیچیده ای را انجام دهند تا ربات هایی که برای مأموریت های سخت به فضا ارسال می شوند. اما به تازگی محققان ژاپنی موفق به ساخت نوعی ربات جنگنده شده است که می تواند به صورت هدفمند و قدرت بالا اهداف خود را نابود کند.

این ربات ژاپنی که "kuratas exoskeleton" نام دارد در واقع بر اساس فیلم های تخیلی همچون "پلیس آهنی" و "نابودگر" ساخته شده است.

این ربات که از سوی شرکت صنایع سنگین سویدوباشی در توکیو ساخته شده دارای ۴ متر قد و 4 تن وزن می باشد. این ربات غول آسا و رعب انگیز در دستانش اسلحه های خطرناک دارد که با آن می تواند 6 هزار گلوله در دقیقه شلیک کند. علاوه بر آن دارای موشک انداز نیز می باشد .

ربات جنگنده kuratas exoskeleton

این ربات جنگنده می تواند توسط یک فرمانده به عنوان خلبان که در کابین ویژه ای که برای آن طراحی شده است قرار می گیرد و یا توسط یک تلفن همراه که به اینترنت متصل است کنترل شود .

"کوراتای" می تواند تنها با لبخند فرمانده شلیک را آغاز کند و ویدئو آموزشی نیز به مخاطب هشدار می دهد زمانی که با بخش سلاح این ربات کار می کنند از خندیدن های کنترل نشده پرهیز کنند .

این ربات دارای تنظیمات اتوماتیک نیز می باشد که در صورت قرارگیری بر روی حالت اتوماتیک ، کوراتای اجازه نمی دهد که هیچ هدفی از مقابلش فرار کند .

مجهز شدن ربات به مسلسل گاتلینگ

این ربات توسط چرخ هایی که برای آن تعبیه شده است حرکت می کند و سرعت آن در جاده ها نیز 11 کیلومتر بر ساعت می باشد.

این ربات 30 مفصل هیدرولیک دارد که فرمانده می تواند آن را با استفاده از کنترل حرکتی آن را به حرکت وادارد .

این ربات با قیمت 1.35 میلیون دلار در رنگ بندی های مختلف همچون سیاه ، صورتی و طوسی به فروش می رسد .

انتهای پیام /

 

نویسنده : جابر انصاری فرد

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 84817

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب