در کمتر از ۱۰۰ ساعت سیلی سپاه پاسداران به گوش آمری خبرگزاری علم و فناوری - در کمتر از ۱۰۰ ساعت سیلی سپاه پاسداران به گوش آمریکا خورد
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

در کمتر از ۱۰۰ ساعت سیلی سپاه پاسداران به گوش آمریکا خورد

تصمیم عجولانه دونالد ترامپ در ترور خصمانه سرداران مقاومت سریعا پاسخ داده شد و بامداد امروز سپاه پاسداران با هدف قرار دادن پایگاه الاسد در شهر الانبار یکی از استراتژیک ترین پایگاه های آمریکا را موشک باران کرد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، بامداد امروز سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیرو های متجاوز آمریکایی و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان سپاه قدس، سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش در همان ساعتی که سرداران مقاومت را ترور کرده بودند طی عملیاتی با رمز یا زهرا (س) پایگاه نظامی آمریکا به نام عین الاسددکه به چشم شیر معروف است، با موشک های بالستیک و نقطه زن مورد بمباران قرار داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وعده خود را به تحقق رساند و با انتشار بیانیه ای 4 بندی مدعی شد که هر شرارت و تجاوز مجدد پاسخ دردناکتر و کوبنده تری در پی خواهد داشت، همچنین با جدا ندانستن رژیم اشغالگر از ایالات متحده، مدعی شد به دولت های متحد با آمریکا که پایگاه خود را در اختیار ایالات متحده قرار دهند و مبدا اقدامات خصمانه باشند مورد هدف قرار خواهند گرفت.

اما توجه به ابعاد مختلف این اقدام ایران، بسیار حائز اهمیت است، ابتدا باید گفت که این پاسخ از خاک جمهوری اسلامی ایران اتفاق افتاده است و موشک های نقطه زن، پس از طی مسافت حدود 600 کیلومتر به هدف خود در غرب عراق به پایگاه الاسد اصابت کرده است که این نشان از برد و قدرت تسلیحات هوایی و موشک های قیام و ذو الفقار ایران اسلامی دارد.

تلاش آمریکا برای جلوگیری از پاسخ ایران

شنیده ها حاکی از آن است که در روز های گذشته، پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده با 37 تن از وزاری خارجه سایر کشور ها ارتباط گرفته و از آنان درخواست کرده بود که با ایران صحبت نمایند و ایران را از پیشنهادات مذاکره مجدد با انعطاف بیشتر و پاسخ ایران به ترور سردار سلیمانی پاسخ آمریکایی ها را در پی خواهد داشت، مطلع سازند و با این کار سعی در جلوگیری از پاسخ ایران داشتند که به مقصود خود نرسیدند.

پایگاه عین الاسد یک پایگاه نوسازی شده و فوق پیشرفته است که ژانویه سال گذشته ترامپ و خانواده اش به این پایگاه آمدند، حتی معاون ترامپ نیز چند ماه گذشته در این پایگاه حضور داشته است که نشان از امنیت بالای این پایگاه نظامی دارد. این پایگاه نظامی نماد قدرت آمریکا در منطقه است که از همین پایگاه حمله به سرداران مقاومت صورت گرفته است و پس از بمباران این پایگاه که نیرو های بسیار و تجهیزات فراوانی در آن وجود داشت، این سوال به وجود می آید که آمریکا حتی از پایگاه نظامی پیشرفته خود نمی تواند دفاع کند، چگونه امنیت سایرین کشور های منطقه را فراهم خواهد کرد؟

شکست ابهت آمریکا در منطقه

پس از جنگ جهانی دوم این اولین باری است که چنین پاسخ نظامی به ایالات متحده داده شده است و پس از 40 سال مرگ بر آمریکا، اقدام برای نابودی آمریکا از منطقه صورت گرفته و سپاه پاسداران با شلیک 16 موشک ابهت و قدرت آمریکا را در هم شکسته و تمام معادلات این کشور را بهم ریخته است.

یکی دیگر از ابعاد پاسخ ایران به تروریست دولتی، نا کار آمدی تجهیزات نظامی و سامانه های ضد موشک ایالات متحده است که به هیچ وجه سامانه ضد موشکی در این اقدام فعال نشده و نتوانسته است لااقل یکی از موشک های ایرانی را منهدم کند. آمریکا با فروش سامانه های ضد موشکی خود به کشور های عربی و حوزه خلیج فارس آنان را سر کیسه کرده است و یکی از درآمد های اصلی این کشور از فروش تجهیزات نظامی است، به نظر می رسد کشور های خریدار این تجهیزات به ناکارآمدی آن ها پی برده اند و باید برای بهسازی تجهیزات خود فکری کنند.

سال گذشته نیز سامانه ضد موشکی پاتریوت ایالات متحده با جو رسانه ای فوق العاده به عربستان سعودی فروخته شد اما این سامانه نتوانست عربستان را در برابر موشک های یمن جنگ زده و بحران زده در امان نگه دارد و امروز نیز بار دیگر ناکارآمدی تجهیزات آمریکایی عیان شد که این یکی دیگر از نتایج حمله موشک سپاه پاسداران به شمار می آید.

پاسخ سپاه پاسداران از لحاظ حقوقی

این پاسخ در نظر دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، کاملا منطبق و بر اساس قوانین بین المللی است و جمهوری اسلامی ایران بر پایه بند 51 منشور ملل متحد اقدام کرده است اما ایران به دنبال تشدید تنش نیست و صرفا از خود دفاع کرده است.

رسانه های حامی ایالات متحده در کل دنیا نیز سعی در سانسور این اقدام سپاه پاسداران دارند که ابتدا گزارش دادند که این موشک ها به چند فرد عراقی اصابت کرده است و پس از 7 ساعت از حمله موشکی، اعلام کردند که این حمله تلفات زیادی را در پی نداشته است و همچنان به ابعاد واقعی این اقدام نپرداخته اند.

علی رقم همه آمار رسانه ها حتی اگر تعداد تلفات جانی آمریکا حدود 10 نفر نیز باشد برای آنان بسیار مهم است، دو دستگی که در بین دو حزب آمریکا به وجود امده بود با این حمله موشکی شکاف آن بیشتر شده است به طوری که حزب جمهوری خواه که قدرت را در دست دارند، به دو دسته تقسیم شده و عده ای همچنان از اعمال دونالد ترامپ حمایت می کنند اما عده ای بر ترامپ تاخته و به او گفتند که این بازی را تمام کند.

رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای نیز صبح امروز در سخنرانی خود حمله موشکی سپاه پاسداران را یک سیلی به گوش ایالات متحده دانسته و افزود که اقدامات نظامی کفایت جنایت آمریکا را نمی کند و انتقام سخت رفتن آمریکایی ها از منطقه است و باید آمریکایی ها پس از مصوبه پارلمان عراق، این کشور را ترک کنند.

سوزان رایس، مشاور امنیت دولت اوباما که خود یکی از بنیانگذاران داعش است خطاب به دونالد ترامپ گفته که در زمان اوباما ما موضوع ترور را بررسی کرده بودیم که هزینه های آن بیشتر از مزایای آن بود و حال که این کار را انجام شده است هزینه های آن به صورت تصاعدی افزایش خواهد یافت.

پس از این اقدام نیز شاخص های بورس منطقه و دنیا در حال کاهش است و به دنبال آن قیمت نفت نیز به شدت در حال افزایش بوده و همه این ها در حالی است که هواپیمایی آمریکا اعلام کرده که پرواز تمام هواپیما های غیر نظامی آمریکا در آسمان ایران و عراق و خلیج فارس ممنوع است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵:۳۳

شناسه خبر: 84887

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب