کار در خانه با درآمد خوب داشته باشید خبرگزاری علم و فناوری - کار در خانه با درآمد خوب داشته باشید
شغل فریلسنر یا آزاد کار چیست؟

کار در خانه با درآمد خوب داشته باشید

این روز ها کلمه ی "فریلنسر"،‌"آزادکار" یا "دورکار" را زیاد می شنویم،‌ هر چند که از این نوع از شغل هنوز آنطور که باید جای خود را در بین مردم باز نکرده، و از نظر عموم مردم کسی شاغل به حساب می آید که به استخدام رسمی و تمام وقت شرکت یا سازمانی در آمده باشد و حقوق و مزایای ثابتی را به صورت ماهانه دریافت کند. این در حالیست که عمده ترین ویژگی کار به صورت فریلنسری منعطف بودن ساعت کاری و محدود نبودن به مکانی خاص است. فریلنسرها نیازی به عقد قراردادهای طولانی مدت فقط با یک کارفرمای خاص ندارند بلکه می توانند همزمان با چند کارفرما قرارداد ببندند و مدت این قرارداد هم بستگی به ماهیت کار دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ این روز ها کلمه ی "فریلنسر"،‌"آزادکار" یا "دورکار" را زیاد می شنویم،‌ هر چند که از این نوع از شغل هنوز آنطور که باید جای خود را در بین مردم باز نکرده، و از نظر عموم مردم کسی شاغل به حساب می آید که به استخدام رسمی و تمام وقت شرکت یا سازمانی در آمده باشد و حقوق و مزایای ثابتی را به صورت ماهانه دریافت کند. این در حالیست که عمده ترین ویژگی کار به صورت فریلنسری منعطف بودن ساعت کاری و محدود نبودن به مکانی خاص است. فریلنسرها نیازی به عقد قراردادهای طولانی مدت فقط با یک کارفرمای خاص ندارند بلکه می توانند همزمان با چند کارفرما قرارداد ببندند و مدت این قرارداد هم بستگی به ماهیت کار دارد.

 

بازار فریلنسرینگ برای چه مهارت هایی داغ است؟

اول اینکه یک موضوعی را روشن کنیم و آن اینکه : "فریلنسرها سیاهی لشکر نیستند و اتفاقا متخصصانی هستند که مهارت های متنوعی دارند،‌ به هیچ عنوان رایگان کار نمی کنند و تنها دستمزد ثابتی برای کارهایشان دریافت نمی کنند".

امروز کسب و کارهای آنلاین رونق زیادی پیدا کرده اند و هر کاری که به نوعی به گسترش این کسب و کارها کمک کند بعنوان فرصتی برای فریلنسرینگ تلقی می شوند؛ با این تعریف کارهایی مثل برنامه نویسی در حوزه های طراحی سایت و اپلیکیشن و غیره،‌ تولید محتوا و کپی رایتینگ،‌ دستیار مجازی و مدیریت شبکه های مجازی،‌ پروژه های مرتبط با سئو و بهینه سازی و حتی حوزه ی آموزش و به طور کلی هر حرفه ای که مهارت محور باشد در این دسته جای میگیرد.

 

برای شروع فریلنسری چه کار باید کرد؟

شاید با این توضیحات متوجه این موضوع شده باشید که در یک یا چند مورد از حرفه های بالا مهارت دارید و حتی به فکر افتادید که وارد این حوزه شوید و مهارت هایتان را بسنجید، در مرحله ی بعدی شاید جذب مطالبی شوید که در مورد فریلنسری و شاید راحتی و انعطاف کاری آن می شنوید، ولی بدانید که علیرغم تمامی جذابیت های این نوع فعالیت پا گذاشتن در عرصه فریلنسری مستلزم داشتن نظم و برنامه ریزی فوق العاده ای است که اگر از پس آن بر نیایید به زودی با شکست مواجه می شوید. تبدیل شدن به یک آزاد کارراهی سریع و مقرون به صرفه برای شروع درآمدی از خانه است. به خصوص اگر مهارت خود را که قبلاً داشته اید بروز دهید، می توانید امروز خدمات خود را ارائه دهید.

 

چه کسانی می توانند آزاد کار شوند؟

دانشجویان، فارغ التحصیلان و حتی افراد شاغل کافی است با استفاده از مهارتی که دارید وارد این عرصه شوید و یکی از سایت های ارایه دهنده فریلنسری را یافته و در آن عضو شوید و پروژه هایی که توسط افراد در این سایت سفارش تهیه داده شده است را دریافت و در مدت زمان مشخص شده به اتمام رسانید ه و تحویل نمایید و حق الزحمه خود را دریافت کنید.

 

چرا می خواهید آزاد باشید؟

دلایل مختلفی برای شروع کار آزاد وجود دارد:

    در کنار شغل خود انجام شدنی است ، راهی برای تولید درآمد اضافی برای پرداخت بدهی یا پس انداز برای آینده است.

    اگر از قبل مهارت و تجهیزات لازم برای انجام کار را داشته باشید ، شروع آن مقرون به صرفه است.

    می توانید به سرعت شروع کنید. به محض اینکه مشتری پیدا کردید ، می توانید به مستقل شدن فکر کنید.

    استقلال بیشتری را در مورد شغل ایجاد می کند.

    این اغلب انعطاف پذیر است و به شما امکان می دهد به صورت پاره وقت یا در ساعات غیر اداری کنید.

 

در این کار می توان چند عیب  را برشمرد ، از جمله:

    برای ساخت یک درآمد تمام وقت می توان زمان زیادی از شما در طول روز ببرد.

    درآمد  می تواند نامنظم باشد.

    مدیریت چندین مشتری و پروژه نیاز به سازماندهی دقیق و عالی جهت تحویل به موقع دارد.

    پرداخت هزینه برای آزاد  کاران اغلب کم است.

 

فریلنسر چه نوع کاری ارائه می دهد؟

تقریباً هر نوع خدمات ارائه شده به مشاغل دیگر را می توان به صورت مستقل ارائه داد. برخی از مشاغل آزاد رایج عبارتند از:

نویسنده آزاد

طراح وب مستقل

دستیار مجازی آزاد یا حرفه ای مجازی

حسابدار مستقل

خدمات بازاریابی / روابط عمومی یا مدیر رسانه های اجتماعی

ساخت پاور پوینت

ترجمه

نرم افزار های طراحی اتوکد و ...

 

شما برای شروع به چه نیاز دارید؟

برای آزادکاری ، شما باید مهارتی داشته باشید که می توانید به مشتریان بالقوه ارائه دهید. بیشتر افراد تجربه اشتغال خود را جلب می کنند و با استفاده از استعدادی که قبلاً دارند ، خدماتی ارائه می دهند.

در کنار سرویس ، مواردی که باید در کنار هم قرار بگیرند عبارتند از:

وب سایتی که در مورد شما و خدمات شما می گوید ، و مجموعه ای از کارهای شما و توصیفات را شامل می شود. تجهیز خانه بازی

نمایه LinkedIn. در حالی که همه رسانه های اجتماعی می توانند منبع بزرگی برای شبکه سازی برای کارهای آزاد باشند ، LinkedIn یک رزومه آنلاین است که متخصصان به آن متصل می شوند واقع شده است. همچنین این یک منبع عالی برای یافتن مشاغل آزاد است

تلفن اختصاصی و یا شماره تلفن همراه اختصاص داده شده که چشم انداز آنها می تواند به شما برسد

کارت ویزیت

فهرست خدمات و نرخ های آزاد شما

 

چگونه کار پیدا می کنید؟

کارهای آزاد را می توان تقریباً در همه جا یافت. مکان هایی که باید در نظر بگیرید شامل موارد موجود در شبکه اجتماعی شما ، بصورت آنلاین و غیرفعال است.

به آنجا بروید که بازار هدف شما در آن معلق است و آنجا را جستجو کنید و از آنها سؤال کنید. بهترین مکان برای یافتن مشتری ، جایی است که مشتریان به دنبال کمک هستند. در مورد بازار خود ، آنچه را که می خواند ، کسب کنید و از کجا می توانید حمایت کنید و برای ارائه کمک ، ایده و منابع در دسترس باشید.

پیوستن به یک انجمن در صنعت شما قدرت خاصی را برای شما فراهم می کند. همچنین بسیاری از فرصت های شبکه ، لیست شغلی یا خبرنامه ای را می توانید برای نشان دادن تخصص خود برای تبلیغ یا نوشتن ارائه دهید.

 

 

بهترین سایت ها در آزاد کاری

۱. پارسکدرز

 

۲. کاردون

 

۳. دورکار

 

۴. پونیشا

 

گزارش از سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۶:۰۶

شناسه خبر: 84939

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب