معرفی بهترین سایت‌های کتاب‌های الکترونیکی خبرگزاری علم و فناوری - معرفی بهترین سایت‌های کتاب‌های الکترونیکی
دوشنبه ها با كتاب؛

معرفی بهترین سایت‌های کتاب‌های الکترونیکی

گاهی در مسیر تحقیق و پژوهش نیاز به کتاب های داریم که قادر به خرید آن ها نیستیم یا فرصت برای رفتن به بازار و خرید کتاب مورد نظر از کتاب فروشی را نداریم. امروزه نیز با سرعت گرفتن رشد علم و پیشرفت چشم گیر تکنولوژی، مطالعه و پژوهش نیز سرعت گرفته و دیگر فرصت را برای جستجوی مطالب در میان کتاب های کاغذی از انسان ها گرفته است و همین باعث شده که استفاده از کتاب الکترونیکی بیش از قبل مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس؛ گاهی در مسیر تحقیق و پژوهش نیاز به کتاب های داریم که قادر به خرید آن ها نیستیم یا فرصت برای رفتن به بازار و خرید کتاب مورد نظر از کتاب فروشی را نداریم. امروزه نیز با سرعت گرفتن رشد علم و پیشرفت چشم گیر تکنولوژی، مطالعه و پژوهش نیز سرعت گرفته و دیگر فرصت را برای جستجوی مطالب در میان کتاب های کاغذی از انسان ها گرفته است و همین باعث شده که استفاده از کتاب الکترونیکی بیش از قبل مورد توجه قرار گیرد.

در زمینه کتاب های الکترونیکی گستره پوششی خدمات آنچنان زیادی را نداریم لیکن تعدادی از سایت ها تاکنون توانسته اند قسمی از نیاز را تامین کنند.

در اين هفته از "دوشنبه ها با كتاب" با توجه به این نیاز محققین و خوانندگان کتاب های الکترونیکی برآن شدیم سایت های مفید ارایه دهنده این نوع کتاب ها را جهت استفاده آسان تر معرفی نماییم.

 

1.   سایت fidibo.com

 

 

سایت فیدیبو از سایت های معتبر و پر مراجعه در زمینه کتاب های الکترونیکی بوده و دایره وسیع و گسترده ای از تنوع موضوعات علمی را به خود اختصاص داده است به طوری که مخاطبین دانشگاهی و پژوهشگر می توانند از آن بعنوان مرجع استفاده کنند .

 

2.   سایت  parsbook.com/

 

 

پارس بوک یک سایت چند منظوره با محوریت آموزش در قالب کتاب های آموزشی و یا فیلم و جزوه آموزشی تمام نیاز های دانش آموزان و دانشجویان را بر طرف می نماید.

 

3.   سایت takbook.com/

 

 

تک کتاب با قدمت و تجربه زیاد در عرصه کتاب های الکترونیکی تقریبا می توان گفت کاملترین آرشیو را دارا بوده و سلیقه و نیاز همه مخاطبی را می تواند پوشش دهد. تک کتاب در زمینه کتاب های آموزش زبان های خارجی  و کتاب کودکان نیز بسیار موفق بوده است.

 

4. سایت mihanebook.com

 

 

سایتی مناسب برای کتاب خوان های موبایلی. با ورود در این سایت و قسمت کتاب های موبایل می توانید کتاب هایی با قابلیت اجرا بر روی گوشی همراه را بارگزاری نموده و در هرزمان و هرجا آن را مطالعه کرده و از زمان خود بهترین استفاده را ببرید.

در این سایت کتاب های پی دی اف و همچنین فایل های پاور پوینت نیز در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

 

5. سایت ketabesabz.com

 

 

شاید به سختی بتوان جایی را یافت که کتاب های علمی و مرجع درسی در هر رشته را یکجا داشته باشد و بدون نیاز به گشتن چندین سایت برای یافتن آنها تنها با مراجعه به آن تمام نیاز ها را برطرف ساخت. اما امروز کتاب سبز چاره این مشکل هست و با گردآوری کتاب های مرجع علمی در رشته های علوم انسانی و مهندسی دغدغه خاطر بسیاری دانشجویان را حل خواهد کرد.

                     

6. سایت ketabrah.ir

 

سایت کتابراه با محیط بصری بسیار ساده و زیبا این امکان را به مخاطب می دهد که بدون حس سردرگمی و گیجی بلکه به راحتی بتواند به جستجوی کتاب مورد نظر خود از طریق فهرست موضوعی بپردازد.

از ویژگی های مثبت این سایت اختصاص قسمت ویژه کتاب های رایگان با تعداد زیاد عناوین می باشد .

 

7. سایتchap.sch.ir

 

 

شاید شما هم در منزل نوجوان دانش آموز داشته باشید و گاهی برای تهیه کتاب به مشکل برخورده باشید، که در اینصورت تنها منبع کتاب های درسی الکترونیکی با پوشش کامل کتاب های درسی در تمامی مقاطع می تواند کمک شایانی به والدین کند.

 

8. سایت ebooks.com

 

سایت ایبوکس یک سایت خارجی بوده و از تنوع زیادی در کتاب ها و ژورنال ها برخوردار بوده و برای کسانی که علاقه مند به مطالعه کتاب هایی با زبان انگلیسی می باشند بسیار مفید خواهد بود. این سایت کتاب انواع موضوعات اقتصادی، تجاری، تاریخی، فنی و مهندسی، پزشکی و سلامت و علوم مختلف را در برگرفته و علاوه بر اینها مجموعه ای جذاب از داستان ها و رمان ها را نیز در خود جای داده است.

 

گزارش از سامان معرف

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۱:۳۲

شناسه خبر: 84941

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب