ساخت دمپایی هوشمندی که می تواند به صورت خودکار جفت خبرگزاری علم و فناوری - ساخت دمپایی هوشمندی که می تواند به صورت خودکار جفت خود را پیدا کند+فیلم و عکس
توسط شرکت نیسان انجام شد؛

ساخت دمپایی هوشمندی که می تواند به صورت خودکار جفت خود را پیدا کند+فیلم و عکس

به تازگی شرکت نیسان با الهام گرفتن از خوردوهای خودران نوعی دمپای هوشمند طراحی کرده است که می تواند به صورت خودکار در کنار جفت خود قرار بگیرد.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ پیدا کردن جفت کفش و یا دمپای خود ، به ویژه زمانی که در یک مهمانی شلوغ شرکت کرده ایم کار نسبتاً سختی است چرا که ممکن است فردی به اشتباه کفش ما را بپوشد و یا به قسمتی پرتاب شود . اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید که کفش شما به صورت خودکار بتواند لنگه خود را بیابد و در کنار هم قرار بگیرند ؟ یک شرکت ژاپنی موفق به ساخت نوعی دمپایی گردیده که می تواند این کار را برای شما انجام دهد .

این دمپایی هوشمند که توسط شرکت نیسان به صورت اختصاصی برای یک مسافرخانه سنتی در ژاپن طراحی گردیده است می تواند به صورت خودران حرکت کند و به صورت هوشمند در یک ردیف جفت شود . در واقع این دمپایی از سیستم پارک خودکار استفاده می کنند .

کار با این دمپایی آسان است تنها کافی است دکمه روشن شدن این سیستم را فشار دهید و سپس هر دمپایی به کمک دو چرخ کوچک ، موتور و یک سنسور پیشرفته ای که برای آن تعبیه شده است جفت خود را پیدا می کند و با استفاده از تکنولوژی پارک "Auto Pilot  " در کنار یکدیگر قرار می گیرند . نیسان همچنین این تکنولوژی را برای میز ها و کف هتل نیز توسعه داده است تا مهمانان به ‌راحتی بتوانند با دمپایی ‌های خود حرکت کنند و مانعی سر راه آن‌ ها قرار نگیرد .

محققان شرکت نیسان امیدوارند ، در آینده بتوانند این دمپایی ها را به صورتی طراحی کنند که کاربران آن بتوانند در هنگام پوشیدن شان نیز حرکت کنند .

مسافرخانه سنتی که سفارش ساخت این دمپایی های هوشمند را به شرکت نیسان داده است ، در شهر هاکن در 80 کیلومتری توکیو قرار گرفته است . در این مسافرخانه دمپایی‌ ها به صورت منظم در فضای بیرونی آن قرار گرفته اند و اتاق‌ های تاتمی آن نیز با میزهای کوتاه و کفی مناسب برای نشستن تزیین شده است .

شرکت نیسان هدف خود را از طراحی و عرضه این دمپایی هوشمند ، جلب توجه مسافران و عرضه سیستم راننده نیمه خودکار ProPilot به بازار اعلام کرده است .

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 84951

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب