۲۵۰ هزار دانشجو در رشته روانشاسی تحصیل می‌کنند/سا خبرگزاری علم و فناوری - ۲۵۰ هزار دانشجو در رشته روانشاسی تحصیل می‌کنند/سازمان روانشاسی کشور ۳۰ هزار تایی شد
رئیس سازمان نظام روانشاسی و مشاوره کشور:

۲۵۰ هزار دانشجو در رشته روانشاسی تحصیل می‌کنند/سازمان روانشاسی کشور ۳۰ هزار تایی شد

رئیس سازمان نظام روانشاسی و مشاوره کشور گفت: ۲۵۰ هزار دانشجو در رشته روانشاسی کشور تحصیل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از استانداری مازندران محمد حاتمی در دیدار با استاندار مازندران، اظهار کرد: برای ارایه خدمات تخصصی به نهادهای مجری در مازندران آمادگی کامل داریم به شورای استانی اختیارات لازم داده می شود.

وی با اشاره به اهمیت مقابله با آسیب‌های اجتماعی و جایگاه مهم سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور در ارایه خدمات روان شناسی و مشاوره های تخصصی لازم برای تامین سلامت روان و تقویت مهارت های زندگی، گفت: این سازمان تخصصی علاوه بر صدور مجوز برای کسانی که قصد فعالیت در این رشته را دارند و نظارت بر کار آنان؛ در خصوص مقابله با آسیب های اجتماعی و پیشگیری از آن و سلامت روان و اختلالات روانی فعالیت می کند.

 

رئیس سازمان روانشاسی کشور گفت: 30 هزار نفر عضو رسمی این سازمان هستند و 250 هزار دانشجو در این رشته تحصیل می کنند.

وی ادامه داد:سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره با توجه به در اختیار داشتن نیروهای انسانی متخصص و کاردان؛ آماده همکاری و تعامل با نهادهای مجری است.

حاتمی با اشاره به این که هزار  کلینیک در کشور داریم و بیش از  روانشناس در مازندران عضو این سازمان هستند، افزود: تلاش ما این است که با توانمندسازی حرفه ای در راستای سپردن کار به افراد کاردان در حوزه های مرتبط مشاور شما باشیم.

وی با اعلام اینکه جایگاه دفاتر استانی از اهمیت بالایی برخوردار است تا با ساختار سازی و تمرکز زدایی و نظارت کامل شورای استان بر تمام مسایل روان شناسی و مشاوره به سوی تحقق اهداف یاد شده گام برداریم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵:۲۹

شناسه خبر: 85008

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب