نخستین «پل شیشه‌ای معلق» جهان در اردبیل ساخته شد+عکس خبرگزاری علم و فناوری - نخستین «پل شیشه‌ای معلق» جهان در اردبیل ساخته شد+عکس

نخستین «پل شیشه‌ای معلق» جهان در اردبیل ساخته شد+عکس

نخستین پل تمام شیشه ای قوسی شکل جهان در شهر هیر استان اردبیل در آستانه بهره برداری است و با افتتاح آن ، گردشگری این منطقه متحول می شود. جمهوری اسلامی ایران پذیرای حدود ۴ میلیون تبعه‌ی خارجی در ۵ ماه اولیه‌ی سال شمسی بوده است. بر اساس داده‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این رقم نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است.

اولین پل معلق شیشه‌ای، که اولین پل شیشه‌ای در جهان است، به‌طور رسمی در شمال‌غرب ایران در استان اردبیل ساخته شد. طبق گزارشات 250 میلیارد ریال برای این پروژه سرمایه‌گذاری شده است. «علی‌اصغر مونسان»، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با مقامات استانی و محلی همراه بود، روبان افتتاحیه‌ی این پل را که دو تپه در منطقه‌ی هیر را به هم متصل می‌کند، برید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از تهران‌تایمز، این پل 220 متر طول دارد و تمام قطعات شیشه‌ای و کابل‌های فلزی آن توسط مهندسان داخلی با استفاده از مواد باکیفیت ساخته شده است. «نادر فلاحی»، رئیس گردشگری اردبیل، در اواخر دسامبر سال 2019 اعلام کرد: «17 پروژه‌ی گردشگری به ارزش 1500 میلیارد دلار ریال (حدود 35 میلیون دلار با نرخ رسمی 42000 ریال) در آینده‌ی نزدیک در استان اردبیل افتتاح خواهد شد.»

اولین پل معلق با شیشه‌های خمیده در ایران ساخته شد

وی افزود: «هدف از اجرای گردشگری در استان، فراهم کردن گردشگران از سراسر جهان و گردشگران داخلی و هم‌چنین امکان استفاده از این امکانات و انتخاب اردبیل به عنوان مقصد اصلی آن‌ها است. اردبیل به عنوان استانی در ارتفاع، به‌دلیل داشتن زیبایی‌های سرسبز، مردم مهمان‌نواز و سنت تجارت ابریشم و فرش بسیار معروف است. همچنین مجموعه‌ی شیخ صفی‌الدین که به ثبت یونسکو رسیده است، در این استان قرار دارد.».

جمهوری اسلامی ایران پذیرای حدود 4 میلیون تبعه‌ی خارجی در 5 ماه اولیه‌ی سال شمسی بوده است. بر اساس داده‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این رقم نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. نخستین پل تمام شیشه ای قوسی شکل جهان در شهر هیر استان اردبیل در آستانه بهره برداری است و با افتتاح آن ، گردشگری این منطقه متحول می شود.

شرکت مجری و سرمایه گذار احداث پل معلق شیشه ای هیر، همان شرکتی است که پیش از این با احداث مجموعه گردشگری پل معلق مشگین شهر در دامنه کوه سبلان ، روند توسعه گردشگری این منطقه را متحول کرد. این شرکت در حال حاضر با اجرای طرح خلاقانه جدید ، در حال آماده سازی پل متفاوت با منظره ای منحصربفرد در شهر هیر است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹:۱۰

شناسه خبر: 85067

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب