ساخت پوشک هوشمند که می توان با تلفن همراه آن را کن خبرگزاری علم و فناوری - ساخت پوشک هوشمند که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد+فیلم و عکس
علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت پوشک هوشمند که می توان با تلفن همراه آن را کنترل کرد+فیلم و عکس

به تازگی نوعی پوشک هوشمند ساخته شده که امکان ردگیری وضعیت پوشک و کودک از طریق اپلیکیشن موبایل را فراهم می‌کند و والدین با استفاده از آن می‌ توانند متوجه ادرار یا حرکت‌ های روده ‌ای کودکان شوند.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ یکی از مشکلات زوج های جوان که به تازگی دارای فرزند شده اند تعویض کردن به موقع پوشک نوزادان شان می باشد ؛ چرا که ادرار حاوی ترکیباتی است که پس از دفع از بدن تجزیه شده و به آمونیاک و برخی مواد دیگر تبدیل می‌شود ؛ وقتی که پوشک نوزادان دیر تعویض می شود مواد آمونیاکی روی پوست نازک و لطیف کودک قرار می‌گیرند و مانند اسیدی ضعیف عمل می‌ کنند و به ‌تدریج التهاب، قرمزی، خارش و درنهایت پوسته ‌پوسته شدن پوست را به دنبال دارند. این علائم کودک را ناراحت می‌کنند و موجب گریه و بی ‌قراری او می‌شوند. برای رفع این مشکل، به تازگی نوعی پوشک هوشمند ساخته شده که امکان ردگیری وضعیت پوشک و کودک از طریق اپلیکیشن موبایل را فراهم می‌کند و والدین با استفاده از آن می‌ توانند متوجه ادرار یا حرکت‌ های روده ‌ای کودکان شوند.

این پوشک هوشمند که "puck" نام دارد توسط شرکت " Smardii " ساخته شده است. "puck" یک دیسک سفید کوچک است که به یک اسکنر پیشرفته مجهز می باشد و بر روی پوشک ‌های یکبار مصرف مخصوص کودکان نصب می شود و به والدین درباره دمای بدن و میزان ادرار کودکان و نکات خطرآمیز آنها هشدار می‌دهد .

کار کردن با این پوشک هوشمند بسیار آسان بوده و تنها کافی است که دیسک سفید رنگ را بر روی محل خود نصب کنید . این پوشک با استفاده از سنسور های بکار رفته در آن تشخیص می‌دهد که پوشک چگونه آلوده شده و می تواند ناهنجاری‌ های موجود در ترکیب ادرار را نیز تشخیص ‌دهد .

این پوشک همچنین می تواند دمای بدن کودکان را نیز را رصد ‌کند و تمام اتفاقات را از طریق اپلیکیشنی که بر روی تلفن همراه والدین نصب می شود به آن ها منتقل کند .

 "puck" علاوه بر نوزادان برای سالمندان که به بیماری بی اختیاری دچار هستند نیز بسیار کاربرد دارد چراکه استفاده از این پوشک مانع از زخم بستر آن ها می گردد .

این پوشک با استفاده از بلوتوث می تواند با گوشی های هوشمند ارتباط برقرار نماید .

نکته قابل توجه ای که در مورد این پوشک وجود دارد آن است که با یک گوشی هوشمند می توان فعالیت چندین پوشک را تحت نظر گرفت .

از این پوشک برای نخستین بار در نمایشگاه CES 2020 که هفته گذشته برگزار شد رونمایی شده است .         

     

انتهای پیام /

 

زمان انتشار: شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰:۱۲

شناسه خبر: 85071

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب