سریعترین اسکنر جهان ساخته شد/ اسکن هوشمند ۲۵۰ صفحه خبرگزاری علم و فناوری - سریعترین اسکنر جهان ساخته شد/ اسکن هوشمند ۲۵۰ صفحه کتاب تنها در یک دقیقه+فیلم و عکس
علم و فناوری گزارش می دهد؛

سریعترین اسکنر جهان ساخته شد/ اسکن هوشمند ۲۵۰ صفحه کتاب تنها در یک دقیقه+فیلم و عکس

به تازگی محققین نوعی اسکنر هوشمند ساخته اند که می تواند یک کتاب ۲۵۰ صفحه ای را بدون دخالت انسان تنها در یک دقیقه اسکن کند.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری سجاد عبدلی ؛ اسکن کتاب های کتابخانه ، بهترین راه برای ساخت  یک کپی دیجیتالی از کتاب های کاغذی است. با ورود دستگاه مطالعه دیجیتالی مانند آپید، تبلت و دستگاه های تلفن هوشمند، محبوبیت کتاب های اسکن شده و فایل های (کتاب) دیجیتالی بخصوص فایل های کتاب در فرمت PDF روز به روز بیشتر شده است. اما اسکن کردن کتاب ها به صورت ورق زدن ، علاوه بر زمان بر و طاقت فرسا بودن باعث از بین رفتن کتاب ها نیز می گردد. در این رابطه محققین موفق به ساخت نوعی اسکنر هوشمند گردیده اند که مراحل اسکن کتب، مجلات و .. را با استفاده از سنسورهای فوق پیش رفته و در زمان بسیار کوتاه انجام می دهد و خوشبختانه به کتاب نیز هیچ گونه آسیبی نمی رسد.

این اسکنر پیشرفته که "BFS Auto" نام دارد توسط محققین ژاپنی ساخته شد و دارای کیفیت بسیار بالایی برای اسکن می باشد .

اسکنر BFS Auto

کار با این اسکنر پیشرفته بسیار آسان می باشد ؛ تنها کافی است که کتاب را در محل مورد نظر قرار دهیم سپس این اسکنر با استفاده از بازوهایی که برای آن تعبیه شده است اقدام به ورق زدن کتاب در مقابل دوربین فیلم برداری چند بعدی فوق سریع می کند. همزمان نیز سیستم نرم افزاری پردازش گر اسکنر فوق سریع کتاب ، تصاویر دریافتی را مورد تحلیل و پردازش قرار داده و صفحات را ویرایش و به فایل دیجیتال تبدیل می کند.

"BFS Auto" می تواند در هر دقیقه یک کتاب 250 صفحه ای را اسکن نماید .

نحوه اسکن کردن کتاب توسط BFS Auto

این سرعت دیجیتال سازی کتاب در صنعت تبدیل کتب و مجلات به کتاب های الکترونیکی بسیار بالا تلقی محسوب می شود و می توان گفت که با این روش می توان یک کتابخانه بزرگ را تنها به در مدت زمان یک یا چند ساعت اسکن نمود .

انتهای پیام /

زمان انتشار: یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۹:۵۴

شناسه خبر: 85072

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب