سردار سلیمانی نخبه علوم نظامی در جهان بوده است/می خبرگزاری علم و فناوری - سردار سلیمانی نخبه علوم نظامی در جهان بوده است/میانگین سنی ۲۷ ساله برای دانشمندان هسته‌ای نشان از رشد و بالندگی این رشته در کشور دارد
فرمانده سپاه کربلای مازندران در مجمع عالی نخبگان مازندران:

سردار سلیمانی نخبه علوم نظامی در جهان بوده است/میانگین سنی ۲۷ ساله برای دانشمندان هسته‌ای نشان از رشد و بالندگی این رشته در کشور دارد

فرمانده سپاه کربلای مازندران در مجمع عالی نخبگان استان مازندران در ساری، گفت: سردار سلیمانی نخبه علوم نظامی در جهان بوده است و روند پرورش نخبه در سایر علوم به ویژه در علم هسته‌ای بسیار مناسب بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران نخستین مجمع عالی نخبگان استان مازندران با استقبال مناسب مسؤولان استانی و شهرستانی همراه بود.

سردار بابایی فرمانده سپاه کربلای مازندران، علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی جواني رئيس مجمع نخبگان مازندران، مسئولان و جمعي از چهره‌هاي علمي، فرهنگي و دانشگاهي با محوريت نخبه ايثار، سردار سپهبد شهيدقاسم سليماني برگزار شد.

 

سردار بابایی فرمانده سپاه کربلاي مازندران در این مراسم اظهار کرد شهيد قاسم سليماني نخبه علوم نظامی در جهان بوده است.

وی گفت: مقام معظم رهبري بيشترين جلسات را با نخبگان اين مملکت داشته اند و معظم‌له و تاکيد دارند براي آدمهاي خوب فضاي امني ايجاد شود و سردار سليماني پياده کننده طرح هاي مقام معظم رهبري در مبارزه با آمریکا بوده و با قاطعیت طرح‌های آمریکایی را خنثی می‌کرد.

سردار بابائي مراتب پيشرفت علم را حاصل تلاش نخبگان دانست و گفت:  کشور ما با وجود تحريم‌هاي همه جانبه امروز به تکنولوژي برتر علوم نظامي در غرب آسيا رسيده ايم بطوريکه آمريکا جرات هيچ کاري را پس از ضربه خوردن در پايگاه عين الاسد نداشته است. فرمانده سپاه کربلاي مازندران با اعلام اينکه متوسط سن دانشمندان هسته اي کشور 27 سال است افزود: فصل مشترک بين اکثر نخبگان دينداري است و ما قدردان اين سرمايه هاي بزرگ هستيم و آنان بايد دين خود را به شهداي مظلوم منطقه ادا کنند و دچار وسوسه هاي شيطان نشوند.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،   اين همايش با هدف شناساندن ابعاد مختلف مجمع عالي نخبگان و تشويق و تکريم نخبگان مازني به ویژه نخبگان مرکز استان مازندران شهرستان ساري برگزار شده است تا با اين رويکرد گامي اثر بخش در راستاي بالندگي و تحقق بيانيه گام دوم انقلاب از سوي مقام معظم رهبري برداشته باشد .

احمد زيارلاريمي رئيس مجمع عالي نخبگان ساري هم در این مراسم اظهار کرد:همانطور که مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب به گفتمان ميان نخبگان و فرهيختگان تاکيد دارند که آنان هميشه در همه جاي دنيا تصميم ساز هستند بر خود وظيفه دانستيم تا در حد بضاعت شرايطي رابراي  تکريم و ارج نهادن به مقام فرهيختگان مهيا سازيم .

زيارلاريمي با اشاره به اينکه ضرورت دارد از ظرفيت نخبگان استان  به بهترين نحو ممکن استفاده شود عنوان کرد: در شرايط فعلي و مشکلاتي که به وجود آمده، استفاده از اين ظرفيت بهترين و مهمترين راهکار براي رفع مشکلات است.

وي با تاکيد بر اينکه فعاليتهاي مجمع عالي نخبگان در دو عرصه حمايت از افراد نخبه و افراد مستعد برتر طرحريزي شده گفت: تدوين برنامههاي فرهنگي و فرهنگساز از ديگر رسالتهاي تعيين شده براي مجمع در مازندران است.

زيار لاريمي  ادامه داد: تسهيل مسير نخبه پروري يکي از مهمترين اهداف و رويکردهايي است که در اين مجمع مورد توجه قرار دارد و به طور قطع بايد نسبت به اين موضوع با جديت هرچه بيشتر حرکت داشته باشيم.

وي افزود: توانمندسازي در سطح دانشگاه و ايجاد زمينه تاثيرگذاري در سطح استان و کشور و همچنين استعداد يابي در سطح دانش آموزان هم از ديگر مواردي است که در راستاي حمايت از نخبگان و افراد مستعد برتر در مازندران انجام مي‌شود و به تبع مجمع عالي نخبگان شعبه مرکز استان نيز با رسالتي محدود تر نخبگان شهرستان ساري را مورد حمايت و زير چتر خود قرار مي دهد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸:۱۲

شناسه خبر: 85088

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب