اختصاص ۳۰ هکتار زمین به طرح جامع دانشگاه فرهنگیان گیلان خبرگزاری علم و فناوری - اختصاص ۳۰ هکتار زمین به طرح جامع دانشگاه فرهنگیان گیلان
استاندار گیلان:

اختصاص ۳۰ هکتار زمین به طرح جامع دانشگاه فرهنگیان گیلان

زارع به واگذاری زمین برای ساخت دانشگاه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: ضروری است در این زمینه کارگروهی در مدت کمتر از ۱۰ روز، برای در اختیار قراردادن حداقل ۳۰ هکتار زمین به طرح جامع دانشگاه فرهنگیان، تصمیم‌گیری کند.

«ارسلان زارع» عصر  یکشنبه، ۲۹ دی  در نشست شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری گیلان برگزار شد، با تاکید بر اهتمام جدی همه دست اندرکاران برای اجرای تصمیمات شورای آموزش و پرورش، تاکید کرد: این شورا جایگاه ارزشمندی در بعد تصمیم‌گیری، اجرا و نظارت دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه جلسات شورای آموزش و پرورش در شهرستان‌ها نیز باید به صورت مستمر برگزار شود، گفت: تصمیمات این شورا باید برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش در راستای تحقق سند بنیادین تحول آموزش و پرورش باشد.

وی اظهار کرد:‌ اتخاذ راهکارهای مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های قانونی قانون شورای آموزش و پرورش برای بهره گیری از مشارکت‌های مردمی و اشخاص حقیقی و حقوقی برای تقویت بنیه مالی آموزش و پرورش ضروری است.

زارع اضافه کرد:‌ این رویکرد نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دنیا اتخاذ شده تا وابستگی مراکز آموزش و پرورش از بودجه‌های دولتی را کاهش دهند.

استاندار گیلان به برگزاری بیست و دومین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در گیلان اشاره و تاکید کرد: برگزاری این جشنواره‌ با رویکرد استفاده از ظرفیت‌ رسانه‌ای و ظرفیت مردمی در عرصه مدرسه‌سازی، نگاهی مدبرانه و ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه باید ضمن شناسایی از خیرین جدید از خیرین فعلی تقدیر و تشکر کنیم، تصریح کرد: 20 درصد مدارس فعلی گیلان توسط خیرین ساخته شده و 50 درصد مدارسی که در آینده افتتاح می‌شود نیز خیرساز است.

زارع با تاکید بر اینکه تحقق عدالت آموزشی امری ضروری است، افزود: همه باید کوشش کنیم فاصله کیفی بین مدارس آموزشی را نسبت به یکدیگر کاهش دهیم.

استاندار گیلان اظهار کرد: اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش آموزان که به بهبود و کیفیت‌بخشی آموزش دانش‌آموزان به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته  کمک می‌کند، امری پسندیده و امیدوارکننده است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان آینده‌ سازان میهن اسلامی هستند، خاطرنشان کرد: باید زمینه نشاط و فعالیت بیشتر دانش‌آموزان را به عنوان مهمترین عامل پیشبرد شکوفایی استان فراهم کنیم.

زارع اظهار کرد: جوانان ما به عنوان منابع انسانی اثربخش کشور باید مورد توجه باشند و محیط تحصیل آنان باید شاداب‌تر شود.

استاندار گیلان به واگذاری زمین به ساخت دانشگاه فرهنگیان اشاره و تاکید کرد: با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته، ضروری است که کارگروهی به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شده و کمتر از 10 روز برای در اختیار قراردادن حداقل 30 هکتار زمین به طرح جامع دانشگاه فرهنگیان، تصمیم‌گیری شود.

وی در ادامه با اشاره به اعمال تخفیف لازم برای بهای مصرفی آب و برق، گاز و تلفن مدارس، افزود: هدفمندکردن سرانه‌ها می‌تواند بخشی از هزینه‌های مدارس را جبران کند ولی بروز رسانی سرانه برخی مدارس نیز باید در دستورکار قرار گیرد.

زارع در پایان استفاده از ظرفیت ریلی با قطار برای طرح راهیان نور دانش‌آموزان را پیشنهادی خود و مفید ارزیابی کرد.

 

پایان پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲:۳۷

شناسه خبر: 85125

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب