خبرگزاری علم و فناوری

هشدار استاندار مبنی بر پایین‌ بودن سن آسیب‌های اجتماعی در گیلان

استاندار گیلان گفت: سنین ابتلا به آسیب‌های اجتماعی در گیلان پایین بوده که باید راهکاری مناسب برای کاهش آن اندیشیده شود.

رسلان زارع  در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: راهکارهای مناسب برای بهره‌گیری از ظرفیت شورای آموزش و پرورش و مشارکت‌های مردمی باید اتخاذ شود چون بسیاری از کشورهای دنیا با استفاده از این رویکردها توانستند میزان وابستگی مراکز آموزشی از بودجه‌های دولتی را کاهش دهند.

استاندار گیلان با اشاره به لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ نهادهای قانونی و موسساتی همچون خیران مدرسه‌ساز گفت: بهره‌گیری از ظرفیت خیران مدرسه‌ساز تاثیر به‌سزایی در گسترش مشارکت‌های مردمی و فرهنگ مدرسه‌سازی دارد که باید از آن به نحو احسن استفاده کنیم.

زارع با تاکید بر شناسایی خیران جدید مدرسه‌ساز در شهرستان‌های مختلف عنوان کرد: طبق آمار موجود 20 درصد مدارس دولتی استان گیلان توسط خیران مدرسه‌ساز ساخته شده و 50 درصد پروژه‌های آموزشی فعلی نیز توسط آنان احیا و در حال ساخت است که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اهمیت اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان در مدارس استان افزود: این طرح یکی از مولفه‌های مهم کیفیت‌بخشی و بهبود آموزش به‌ویژه در مناطق محروم به شمار می‌رود که باید زمینه‌ها و مبالغ لازم برای اجرای آن در مدارس مناطق محروم فراهم شود.

وی دانش‌آموزان را آینده‌سازان میهن اسلامی دانست و بیان کرد: دانش‌آموزان تاکنون از مهم‌ترین عوامل پیشبرد توسعه استان بوده و همچنان هستند از این رو باید با روش‌های مختلف از جمله طراحی فضای مناسب آموزشی و کتابخانه‌ای، نحوه چیدمان‌ها و فضاسازی و طراحی محیط‌های لازم زمینه نشاط و فعالیت بیشتر آنان فراهم شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه از برخی فضاهای آموزشی استان استفاده بهینه نمی‌شود گفت: گاهی اوقات این فضاها طی قراردادی در اختیار موسسات یا سازمان‌های دیگر قرار می‌گیرد که باید در کارگروهی، میزان استفاده آن سازمان از این فضاها را بسنجیم که اگر استفاده درستی نداشته باشند فضاها برگردانده شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان، آسیب‌های اجتماعی را یکی از تهدیدات جدی دانست و تصریح کرد: متاسفانه سنین مبتلا به این آسیب‌ها در استان گیلان پایین بوده که باید راهکاری مناسب برای کاهش این آسیب‌ها اندیشیده شود.

زارع در رابطه با تخفیفات پرداخت بهای مصرفی آب، برق، گاز و تلفن مدارس گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانش‌آموزان و یا دو شیفته بودن برخی مدارس که ناگزیر به مصرف بیشتر هستند باید با همکاری دستگاه‌های زیربط الگوی مصرف را به‌روزرسانی کرده و تخفیفات لازم را تا جایی‌که امکان دارد برای مدارس در نظر گرفته شود.

محمود قاسم‌نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان نیز در این جلسه با اشاره به عضویت نهاد آموزش و پرورش استان گیلان در پدافند غیرعامل اظهار داشت: اقدام اداره‌کل آموزش و پرورش استان گیلان در ارائه نکات آموزشی مرتبط با پدافند غیرعامل در مدارس استان بسیار تاثیرگذار است.

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۳:۱۶

شناسه خبر: 85162

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب