اجرای طرح «نظام مراقبتی دانش‌آموزان» در مدارس استان گیلان

طرح اجتماعی نظام مراقبتی دانش‌آموزان با عنوان «نماد» در مدارس گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از رشت،‌ مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در جلسه شورای آموزش و پرورش این استان از اجرای طرح اجتماعی نظام مراقبتی دانش‌آموزان با عنوان «نماد» خبر داد و گفت: این طرح با هدف توانمندسازی و مدرسه‌محوری از طریق ارائه آموزش‌های لازم به دانش آموزان در زمینه پیشگیری از رفتار‌های پرخطر و آسیب‌های اجتماعی در 669 مدرسه گیلان اجرا خواهد شد.

نادر جهان آرای با اشاره به اینکه کاهش عوامل مخاطره آمیز دانش آموزان در مدرسه و خانواده از اهداف این طرح است اضافه کرد: در اجرای این طرح دانش آموزان آسیب پذیر و آسیب دیده شناسایی و اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

سعیده صبوری کارشناس مددکاری اجتماعی در باره طرح نماد و لزوم اجرای آن به خبرنگار ما می گوید: هنوز در بین کارشناسان برسر اینکه آموزش از خانه،‌ مدرسه یا جامعه آغاز شود اتفاق نظر وجود ندارد اما در طرح نماد اعتقاد بر این است که از آموزش در مدرسه می توان خانواده و جامعه را نیز بیمه کرد.

وی با اشاره به اینکه در این طرح،‌ غربالگری صورت می گیرد و دانش آموزان آسیب دیده در اختیار اورژانس قرار می گیرند،‌ می افزاید:‌ اکثر خدمات از طریق مشاوران انجام می گیرد امااگر نیاز به اقدامات بیشتری باشد هم بسترهای آن از طریق بهزیستی و سایر نهاد ها فراهم آمده است.

صبوری سلامت روانی دانش آموزان را یکی از عوامل اصلی ارتقای جامعه از هر نظر عنوان می نماید و اظهار می دارد:‌ گسترش آموزش های ریشه ای در زمینه پیشگیری از رفتارهای پرخطر،‌آسیب های اجتماعی و بزهکاری و توانمندسازی شخصیتی، روانی و اجتماعی دانش آموزان در هر سطحی که اتفاق بیفتد جامعه ای سالم و به دور از تنش ها و بزهکاری های معمول را به ارمغان  خواهد آورد.

انتهای پیام

زمان انتشار: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸:۳۸

شناسه خبر: 85163

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب