خبرگزاری علم و فناوری

دکتر مهدی حسینیان سراجه لو اعلام کرد؛

سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان و كميسيون ملي يونسكو از جشنواره بین المللی اختراع و نوآوری خیام حمایت می کند

جشنواره بین المللی اختراع و نوآوری خیام با حمایت سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان و كميسيون ملي يونسكو (موسسه آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) در ايران از ۱۶ الی ۱۸ اسفندماه ۹۸ در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، جشنواره بین المللی اختراع و نوآوری خیام با حمایت سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان و كميسيون ملي يونسكو (موسسه آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) در ايران از ۱۶ الی ۱۸ اسفندماه ۹۸ در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

دکتر مهدی حسینیان سراجه لو عضو کمیته ملی دگرگون های اجتماعی کمیسیون ملی یونسکو در ایران و همچنین عضو شورای سیاست گذاری جشنواری بین المللی اختراع و نوآوری خیام با اعلام خبر حمایت کمیسيون ملی یونسکو در ایران از جشنواره بین المللی خیام، گفت: جشنواره بین المللی خیام بنا بر رسالت خود در جهت توسعه و ارتقای اختراعات و کمک به پیشرفت مخترعین، مبتکرین و پژوهشگران جمهوری اسلامی ایران مطابق بند اول اساسنامه یونسکو، همکاری خود را در جهت كمك به استقرار صلح و امنیت از طریق ترویج همكاری میان ملت ها در زمینه های آموزش، علوم و فرهنگ به منظور افزایش احترام همگان به عدالت، حاكمیت قانون، حقوق بشر و آزادی های اساسی برای همه، بدون توجه به تفاوت های نژادی، جنسیت، زبان و مذهب، مطابق با منشور ملل متحد در دستور کار خود قرار داده است.

عضو کمیته ملی دگرگون های اجتماعی کمیسیون ملی یونسکو در ایران، افزود: در راستای کمک به استقرار صلح و امنیت از طریق ترویج همکاری در این جشنواره از ۲۷ کشور جهان با همکاری سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان جهت حضور و ثبت نام دعوت به عمل آمده است.

 

حامی اصلی جشنواره بین المللی خیام  سازمان بسیج علمی استان اصفهان است

میلاد سلیمانی دبیر بخش دانشجویی جشنواره بین المللی خیام نیز در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری با تصریح این که حاملی اصلی جشنواره بین المللی خیام سازمان بسیج علمی استان اصفهان است، یادآور شد: دکتر مهدی حسینیان سراجه لو پیشتر به خاطر حمایت از جشنواره ملی اختراع و نوآوری یک ایده یک دنیا که سال گذشته با حمایت سازمان بسیج علمی استان اصفهان در دانشگاه تهران برگزار شد هم موفق به دریافت گواهی تقدیر از طرف انجمن بین المللی نوآوری و مهارت های پیشرفته تورنتو كانادا و همچنين سازمان مخترعین ترکیه شده است.

 

دیگر حامیان جشنواره بین المللی خیام

دبیر بخش دانشجویی جشنواره بین المللی خیام با بیان این که این جشنواره در سه بخش دانش آموزی، دانشجویی وآزاد برگزار می شود، گفت: دیگر حامیان این جشنواره  که دربردارنده جوایز ارزشمند و ویژه ای است را معاونت علمی ریاست جمهوری، ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان، سازمان بسیج دانش آموزی کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان، وزارت آموزش و پرورش، و باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان عنوان کرد. 

 

جوایز ارزشمند و ویژه جشنواره بین المللی خیام:

 تسهیلات مالی تا سقف 400 میلیون ریال برای هر نفر

26جایزه نقدی تا سقف 50 میلیون ریال

تسهیلات کلان کم بهره ویژه تجاری سازی

استقرار در مراکز رشد استانها به صورت رایگان با حمایت مادی و معنوی

تسهیلات کسر خدمت سربازی

جوایز ویژه سازمان مالکیت معنوی اخترعات جهانی (WIIPA)

جوایز دانش آموزی و نوآوری توسط Prof.Andrei Victor SANDU

جوایز بهترین اختراع زنان و بهترین خلاقیت توسط TUMMIAD

 

سلیمانی در ادامه جشنواره بین المللی خیام را بعنوان یک فرصت استثنایی برای محققان و پزوهشگران عنوان کرد و اظهار داشت: مخترعین، مبتکرین و پژوهشگران می توانند با توجه به فرصت فراهم آمده طرح های خود در زمینه ایده، اختراع و نوآوری را تا تاریخ ۱۱ بهمن ماه در وب سایت جشنواره به نشانی www.khayyamfestival.com ثبت نام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره با حضوران نمایندگان بین المللی، مقامات کشوری و لشکری در تاریخ ۱۶ الی ۱۸ اسفند ماه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵:۳۰

شناسه خبر: 85190

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب