دانشگاه آزاد انتخاب اول داوطلبانی می شود که دنبال خبرگزاری علم و فناوری - دانشگاه آزاد انتخاب اول داوطلبانی می شود که دنبال اشتغال هستند

دانشگاه آزاد انتخاب اول داوطلبانی می شود که دنبال اشتغال هستند

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه آزاد گفت: تلاش می کنیم تا در سال ۱۴۰۴ انتخاب اول داوطلبان و خانواده هایی باشیم که علاقه‌مندند فرزندانشان پس از دانش آموختگی، صاحب کسب و کار و اشتغال باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین نمایشگاه شتابدهنده‌های برگزیده دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران کل این معاونت و رؤسای استان های دانشگاه صبح امروز در محل نمایشگاه دائمی اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی در این نمایشگاه گفت: امروز آغاز یک اتفاق متفاوت و حرکت جدی و جدید در دانشگاه های پیشقراول حوزه فناوری و نوآوری کشور همچون دانشگاه آزاد اسلامی است.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه برنامه این دانشگاه حرکت واقعی و جدی به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم است، خاطرنشان کرد: این روند به طور جد به سمت اجرایی شدن سند اسلامی شدن دانشگاه ها پیش می رود.

دهقانی فیروزآبادی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی براساس راهبرد هفتم سند اسلامی شدن دانشگاه ها، ایجاد و اصلاح رشته های تحصیلی کاربردی و متناسب با نیازهای جامعه اسلامی، تقویت کارآفرینی و افزایش اشتغال مولد و پایدار، تولید متن و محتوای کارآفرین و ارتقای فرهنگ کارآفرینی از طریق تعامل دانشگاه ها با نهادها و بنگاههای اقتصادی– اجتماعی در برنامه ریزی های آموزشی و ... را در اولویت خود قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه حرکتی که در دانشگاه آزاد اسلامی برای تبدیل شدن به یک دانشگاه فناور و کارآفرین شکل گرفته، یک حرکت نمایشی و معمولی نیست، اظهار کرد: تجربه نشان داده که عملکرد مراکز آموزشی خصوصی و غیردولتی در مقایسه با مراکز و ارگانهای دولتی در سطح دنیا بهتر بوده است؛ علت این امر چابکی و هدفمند بودن فعالیتها در مراکز خصوصی است.

دهقانی فیروزآبادی با اعلام اینکه دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می کند تا در سال ۱۴۰۴ انتخاب اول داوطلبان و خانواده هایی باشد که علاقه‌مندند فرزندانشان پس از دانش آموختگی، صاحب کسب و کار و اشتغال باشد، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی حرکت جدی و عملیاتی به سمت تبدیل شدن به دانشگاه فناور را در دستور کار دارد.

معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های کلان این دانشگاه برای خدمت در زیست بوم فناوری اظهار داشت: گستردگی دانشگاه آزاد اسلامی در بیش از ۵۰۰ منطقه و شهر در کشور، ۷۰۰ مدرسه و آموزشکده فنی و حرفه ای، آزمایشگاه های مجهز و پیشرفته با تجهیزات خاص و نادر، بیش از ۱۵۰ هزار تجهیزات آزمایشگاهی، زیرساخت های سرزمینی و ساختمان های کاربردی، کارخانه ها، مزارع کشاورزی و دامداری و ... تنها بخشی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی است که می تواند زیست بوم فناوری را در کشور ایجاد کند.

وی با اشاره به راه اندازی سراهای نوآوری در این دانشگاه گفت: در سرای نوآوری یک هسته و یک تیم حول یک ایده وارد سرای نوآوری می شوند و پس از تبدیل شدن به شرکت نوپا وارد مراکز رشد شده و پس از آنکه به یک شرکت پویا تبدیل شدند، وارد پارک های علم و فناوری می شوند. هر سرای نوآوری، یک شتاب دهنده تخصصی و مرکز رشد تخصصی دارد.

معاون دانشگاه آزاد با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، کارخانه آدم سازی و ثروت ملی است، اظهار داشت: دانشگاه آزاد به دنبال راه اندازی شرکت ها و شتاب دهنده های رقابتی نیست. بلکه می خواهد در حوزه فناوری به یک برند تبدیل شود و به صورت پویا در خدمت فعالان حوزه علم و فناوری کشور باشد.

زمان انتشار: پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸:۵۵

شناسه خبر: 85238

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب