هدف گذاری برای تامین ۵۰ درصد نیازمندی‌های چاپ و تح خبرگزاری علم و فناوری - هدف گذاری برای تامین ۵۰ درصد نیازمندی‌های چاپ و تحریر کشور
رونق تولید در گام دوم انقلاب

هدف گذاری برای تامین ۵۰ درصد نیازمندی‌های چاپ و تحریر کشور

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران از هدف گذاری برای تامین ۵۰ درصد نیازمندی‌های چاپ و تحریر کشور با وجود طرح ممنوعیت برداشت چوب از جنگل خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران علی حسین‌پور در جمع خبرنگاران استان مازندران با اشاره به برنامه ریزی برای افزایش سرمایه شرکت چوب و کاغذ مازندران اظهار کرد: پیگیری‌ها برای افزایش سرمایه چهار هزار و 800 میلیارد ریالی به نتیجه بخش بوده و شرکت این ماده 141 خارج شده و برنامه ریزی برای افزایش تولید در دستور کار است.

وی در ارتباط با بحث برداشت چوب از جنگل، خاطر نشان کرد: برداشت از جنگلها یک بحث کارشناسی است از زمان ورود صنایع چوب  کاغذ مازندران به حفظ مراتع  سازمان جنگلها و مراتع، 150 هزار هکتار را در اختیار این مجموعه قرار داده است.

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران خاطر نشان کرد: سازمان جنگلها و مراتع بالغ بر 2 هزار میلیارد ريال به چوب و کاغذ مازندران بابت طرح جنگلداری بدهکار است .

وی با اشاره به مشکلات مالی که شرکت برای تامین سرمایه داخلی دارد، گفت:  سازمان جنگلها و مراتع براساس ادعای واهی اقدام به پرداخت مطالبات نمی کند.

حسین پور با بیان اینکه جلسات متعددی در زمینه وصول مطالبات از سازمان جنگلها برگزار کردیم، اظهار داشت: موانع قانونی بسیاری مطرح شد و تصمیم بر برداشت درختان شکسته  در حدفاصل 100 متری از جاده با نظارت و معرفی کارشناسان سازمان جنگلها شد .

وی افزود: از صفر تا صد موضوع توسط کارشناسان مربوطه نظارت می شود و قاچاق چوب در جنگلها نداریم .

این مسئول عنوان کرد: صنایع چوب و کاغذ مازندران به عنوان پیمانکار سازمان جنگلها با شرکت در مناقصات، تعیین قیمت کارشناسی و با همکاری سازمان جنگل ها خروج چوب از جنگل انجام می دهد.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در ارتباط با برداشت رایگان  گفت: برداشت رایگان و قاچاق چوب از جنگل ها صحت ندارد، صنایع چوب می تواند درختان شکسته و نشانه گذاری شده حاشیه جاد ها را خریداری و برای چرخش صنعت  کشور استفاده کند.

وی اضافه کرد: تعداد درختان شکسته و نشانه گذاری شده توسط سازمان جنگلها بالغ بر 250 هزار مترمکعب است و چوب های نشانه گذاری شده در حاشیه جاده ها اگر کارشناسی شود رقم قابل  جلوی هدر رفت قابل توجهی از ثروت کشور گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: صنایع چوب و کاغذ می تواند درختان پوسیده و نشانه گذاری شده را با قیمت کارشناسی در اختیار کارخانه های بزرگ صنعتی برای تولید کاغذ قرار دهد و با تامین شش ماه کاغذ داخل کشور ارزآوری افزایش می یابد.

مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در ارتباط با برنامه‌ریزی برای افزایش تولید این مجموعه، گفت: برنامه داریم که بخشی از نیازمندی‌ها به مواد اولیه را کارخانه را از طریق واردات چوب تامین کنیم که بیش از 10 هزار متر مکعب از روسیه وارد بندر امیرآباد شده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر 40 درصد ظرفیت تولیدی این مجموعه در مدار تولید قرار دارد،گفت: هدف گزارش  برای افزایش 80 هزار تنی در دستور کار قرار دارد که می توانیم 50 درصد  نیازمندی‌های به کاغذ چاپ و تحریر کشور فراهم کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳:۵۲

شناسه خبر: 85239

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب