سهم ۷۵ درصدی رودبار در تامین آب استان و بهره مندی خبرگزاری علم و فناوری - سهم ۷۵ درصدی رودبار در تامین آب استان و بهره مندی از معادن

سهم ۷۵ درصدی رودبار در تامین آب استان و بهره مندی از معادن

فرماندار رودبار سدهای این شهرستان را تامین کننده ۷۵ درصد آب شرب استان گیلان برشمرد و گفت: ۷۵ درصد معادن گیلان در رودبار است.

محمدصالح ضیایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، شهرستان رودبار را دومین شهرستان بزرگ استان گیلان برشمرد و اظهار داشت:‌۷۵ در صد از معادن استان گیلان در رودبار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سدهای این شهرستان تامین کننده ۷۵درصد آب شرب استان گیلان است، گفت‌: نیروگاه های آبی و بادی شهرستان ما نقش حیاتی در تولید برق استان گیلان دارند و موقعیت رودبار به عنوان دروازه استان گیلان سالانه پذیرای قریب به ۴۰میلیون گردشگر است.

ضیایی با بیان اینکه همه گیلان را به عنوان  استانی کشاورزی می شناسند، افزود:  در دل طبیعت سرسبز این استان معادنی وجود دارد که بهره‌برداری درست و اصولی از آنها می‌تواند این استان را از اقتصاد تک‌بعدی  خارج کند.

فرماندار رودبار معادن شن و ماسه کوهی و رودخانه ای و انواع سنگ ها را از مهم ترین معادن رودبار برشمرد و اظهار داشت: وجود۷۵درصد معادن استان گیلان در رودبار شمشیر دولبه ای است که تهدید و فرصت توامان به همراه دارد.

 

ضیایی در پایان با تاکید بر اینکه امیدوار است سهم رودبار از معادن فقط آلودگی صوتی و محیطی و تخریب محیط زیست نباشد، گفت:‌ رودبار مستحق توسعه ای چشمگیر است که برای تحقق این مهم تمام سازمان ها و نهادها باید دست در دست هم دهیم تا ذخایر و ظرفیت های بالقوه این شهرستان را بالفعل و در خدمت آبادانی رودبار به کار گیریم.

انتهای پیام

زمان انتشار: شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷:۲۱

شناسه خبر: 85279

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب