آیین اختتامیه رویداد تولید محتوای دیجیتال استان ار خبرگزاری علم و فناوری - آیین اختتامیه رویداد تولید محتوای دیجیتال استان اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه رویداد تولید محتوای دیجیتال استان اردبیل برگزار شد

آیین اختتامیه رویداد تولید محتوای دیجیتال و همایش فعالان فضای مجازی استان اردبیل با حضور مسؤولان استان برگزار و از منتخبین رویداد تولید محتوای دیجیتال تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ آیین اختتامیه رویداد تولید محتوای دیجیتال و همایش فعالان فضای مجازی استان اردبیل با حضور مسؤولان استان برگزار و از منتخبین رویداد تولید محتوای دیجیتال تجلیل شد.

سردار فرهنگ مستعد حصاری عصر امروز در دومین همایش فعالان فضای مجازی استان اردبیل گفت: وقتی از جنگ سخن به میان می آید در ذهن ها توپ و تانک تجسم می شود اما امروز قلم ها جلو تر تانک ها به پیش می روند.

وی افزود: فضای مجازی در بعد اطلاع رسانی و ارتباطات در صورت بوم سازی و استفاده مناسب می تواند بسیار مفید باشد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس علیه السلام استان اردبیل اظهار داشت: ابعادی از فضای مجازی که تولیدات در آن توام با سیاه نمایی و بزرگ نمایی است که باید با روشنگری به مردم آشکار شود؛ اگر با سواد رسانی مناسب وارد نشویم قتلگاه برای جوانان خواهد شد.

وی تصریح کرد:قرارگاه دشمن در فضای مجازی تشکیل شده و ما نیز باید برای پیروز در این میدان قوی، پرحجم و با محتوای بروز قدم برداریم.

سردار مستعد ادامه داد: سردار شهید سپهبد سلیمانی شخصیتی تربیت یافته در مکتب ناب اسلام و انقلاب است که می توان محتوای قوی برای تولیدات دیجیتال باشد.

علی ملا احمدی رئیس صدا و سیما مرکز استان اردبیل در همایش فعالان فضای مجازی که در سالن ولایت اردبیل برگزار شد گفت: طبق آمار رسمی جهانی در سال 2018 بیش از 4 میلیارد کاربرد اینترنت در جهان وجود دارد که بیش از 3 میلیارد از فضای مجازی استفاده می‌کنند.

وی به جمیعت 81 میلیون نفری کشور اشاره کرد و با بیان اینکه ایران از لحاظ تعداد جمعیت در رده هجدهم جهان قرار دارد، گفت: 75 درصد جمیعت کشورمان ، بالغ بر61 میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند.

ملا احمدی گفت: درحال حاضر 13 میلیون نفر مشترک اینترنت ثابت در ایران وجود دارد که این تعداد به طور تقریبی از  88 میلیون گوشی هوشمند استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه طبق آمار اعلام شده مراکز معتبر سنجش در کشور  53 درصد جمعیت کشور از فضای مجازی استفاده می‌کنند، گفت: میانگین استفاده از اینترنت روزانه 5 الی 9 ساعت است.

ملااحمدی با بیان اینکه فضای مجازی برای صدا و سیما رقیب نیست بلکه یک مکمل است، گفت: می توان با همکاری رسانه ملی و فعالین فضای مجازی در مقابل حمله‌های دشمنان مقابله کرد.

در ادامه همایش، حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل در همایش فعالان فضای محازی استان اردبیل به ایده های فعالان فضای مجازی اشاره کرد و گفت: 5 ایده برتر رویداد تولید محتوای دیجیتال استان اردبیل به پارک علم و فناوری استان معرفی شده است که علاوه بر اختصاص 5 میلیون تومان وارد بخش شتاب دهی ایده ها خواهند شد.

ابراهیم پور در ادامه سخنان خود با بیان اینکه 18 تیم پارک علم و فناوری استان در حوزه فضای مجازی در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: در طول یکسال گذشته بیش از 10 ساعت آنتن صدا و سیما در اختیار پارک علم و فناوری استان اردبیل قرار داشت.

 وی در ادامه افزود: مراکز رشد و واحدهای فناور استان در پارک علم  و فناوری از 145 تیم سال گذشته به 350 تیم در سال جاری  افزایش پیدا کرده است.

 ابراهیم پور اظهار کرد :طی سال جاری 545 نفر برای اشتغال زایی به استانداری اردبیل معرفی شده است که 300 مورد راستی آزمایی و تایید شده است و مابقی در حال بررسی  هستند.

 وی گفت‌:بزودی مرکز نوآوری انیمیشن و رسانه در استان اردبیل راه اندازی خواهد شد و این مرکز در اختیار فعالین و تولیدکنندگان محتوا استانی قرار خواهد گرفت.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵:۲۳

شناسه خبر: 85312

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب