خبرگزاری علم و فناوری

استرالیا به دنبال توسعه واکسن علیه ویروس کرونای چینی+عکس

رئیس دانشکده‌ی شیمی و بیوشیمی دانشگاه کوئینزلند، در این خصوص می‌گوید: « این تیم امیدوار است كه ظرف شش ماه آینده واكسنی تهیه‌ كند كه بتواند از شیوع این بیماری به سراسر جهان جلوگیری‌کند‌.» چندین شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی دیگر اعلام کرده‌اند که برنامه‌هایی برای تهیه‌ی واکسن کروناویروس دارند. شیوع بیماری‌های عفونی قبلی، از جمله ویروس‌های ابولا و زیکا، چالش‌های موجود برای ساخت واکسن‌های موثر را نشان داده‌اند.

دانشگاه «کوئینزلند» روز جمعه اعلام کرد که از آن‌ها خواسته شده است تا با استفاده از فناوری واکنش سریع دانشگاه که اخیراً توسعه یافته، واکسنی برای شیوع کروناویروس چین تهیه‌ کنند. در بیانیه‌ای، مسؤلین این دانشگاه اعلام کردند که درخواستی از سازمان ائتلاف نوآوری‌های آمادگی اپیدمی دریافت کرده ‌است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس‌الرت، این سازمان هدف خود را مشارکت نوآورانه بین سازمان‌های دولتی، خصوصی، بشردوستانه و سازمان‌های مدنی بیان می‌کند و درصدد توسعه واکسن‌ برای محافظت از جهان در برابر شیوع بیماری‌هاست. پروفسور «پل یانگ»، رئیس دانشکده‌ی شیمی و بیوشیمی این دانشگاه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که دانشگاه دارای فناوری جدیدی برای ساخت سریع واکسن‌ها است که می‌تواند ظرف شش ماه واکسن را فراهم کند.

درخواست از استرالیا برای تهیه‌ی سریع واکسن ویروس کرونا

پروفسور یانگ توضیح ‌داد: « این تیم امیدوار است كه ظرف شش ماه آینده واكسنی تهیه‌ كند كه بتواند از شیوع این بیماری به سراسر جهان جلوگیری‌کند‌.» چندین شرکت داروسازی و بیوتکنولوژی دیگر اعلام کرده‌اند که برنامه‌هایی برای تهیه‌ی واکسن کروناویروس دارند. شیوع بیماری‌های عفونی قبلی، از جمله ویروس‌های ابولا و زیکا، چالش‌های موجود برای ساخت واکسن‌های موثر را نشان داده‌اند.

«آنتونی فاوسی»، مدیر موسسه‌ی ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده، می‌گوید:« اولین آزمایشات بالینی برای واکسن می‌تواند به زودی از ماه آوریل آغاز شود. ما به احتمال زیاد قادر خواهیم بود یک دوره‌ی آزمایشی را در حدود سه ماه آغاز کنیم، مگر این‌که با موانع پیش‌بینی‌نشده روبرو شویم.» به‌گفته‌ی مقامات بهداشتی، حداقل 25 نفر جان خود را از دست داده‌اند و بیش از 800 نفر نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند. این ویروس در ووهان از بازار گوشت خیابانی سرچشمه گرفته‌ است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۲:۰۱

شناسه خبر: 85325

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب