در بیضا؛

کاهش آمار بیماری سالک در یک سال گذشته

فرماندار شهرستان بیضا گفت: خوشبختانه با انجام هماهنگی، ،برنامه ریز و تمهیدات لازم، آمار افراد مبتلا به بیماری سالک کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری فارس در بیضا ، جلسه کارگروه سلامت و امنیت  غذایی شهرستان بیضا برگزارشد. در این جلسه همتی فرماندار این شهرستان با تاکید بر اهمیت تامین سلامت مردم گفت: خوشبختانه با انجام هماهنگی، ،برنامه ریز و تمهیدات لازم،  آمار افراد مبتلا به بیماری سالک از یکصد و ده نفر درسال گذشته به چهل نفر کاهش یافته است واین نشان می دهد که پیشگیری واقعاً  بر درمان مقدم است .

فرماندار در ادامه افزود:  باید اجرای طرح جونده کشی ، مهار و معدوم سازی سگ های ولگرد  و همچنبن جمع آوری ودفن صحیح زباله با جدیت بیشتری ادامه پیدا کند تا علاوه بر مهار  بیماری  سالک آمار مبتلایان به آن  را  به صفر برسانیم.

در ادامه این جلسه هریک از حاضرین به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و در پایان در خصوص اجرای طرح های ذکر شده و همچنین جانمایی سایت دفن زباله تصمیمات لازم اتخاذ شد .

 

خبرنگار: جلال خلیلی                                                                                                                                   

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 85337

مطالب مرتبط :
سالک

لیشمانیوز پوستی (سالک) یک بیماری تک یاخته انگلی

لیشمانیوز پوستی یا سالک یکی از بیماریهای اندمیک در برخی از نواحی ایران می باشد که توسط تک یاخته لیشمانیا و از طریق نیش پشه خاکی به انسان منتقل می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب