بهره‌برداری خردمندانه خروجی مدیریت جامع زیست بومی در تالاب امیرکلایه

نماینده معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان محیط زیست کشور گفت: بهره‌برداری خردمندانه مهمترین خروجی برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب امیرکلایه است.

ژاله امینی در حاشیه کارگاه تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب امیرکلایه که در لاهیجان در حال برگزاری است در گفت‌و گو با ایسنا گفت: خوشبختانه حضور و مشارکت دستگاه‌ها، ارگانها، نمایندگان مردم و جوامع محلی در این کارگاه بسیار خوب است و امید می‌رود تا اهداف مورد نظر این طرح محقق شود.

وی افزود: ارتقای آگاهی جوامع محلی منجر می‌شود که مدیریت‌های موثری  در برنامه جامع زیست محیطی این تالاب اجرا شود.

امینی با بیان اینکه برای محقق شدن اهداف برنامه‌های مدیریت جامع زیست بومی نیاز به عزم استانی وجود دارد، خاطرنشان‌کرد: اجرای این طرح در ۳۱ تالاب کشور انجام شده است و تالاب امیرکلایه لاهیجان سی و دومین تالاب کشور است که برنامه مدیریت جامع زیست بومی در آن در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: هر چقدر اراده برای اجرایی شدن برنامه‌های مدیریت جامع زیست بومی تالاب قوی‌تر باشد تاثیرگذاری اجرای این طرح در حفاظت از تالاب نیز بیشتر خواهد بود.

نماینده معاونت محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان محیط زیست کشور با اشاره به اینکه تعداد کارگاه‌های تدوین برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب در تالاب امیرکلایه چهار دوره است اضافه کرد: تاکنون دو دوره آن برگزار شده است و دو کارگاه بعدی در سال آتی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری خردمندانه از تالاب مهمترین هدف برنامه مدیریت جامع زیست بومی است و برای تحقق این امر تدوین برنامه‌ها در سه بخش منابع آب و خاک، اقتصادی و تنوع زیستی دنبال می‌شود.

امینی گفت: پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی که مشاور و مجری این برنامه است عملکرد بسیار خوبی دارد و انتظار می‌رود تا این روند مطلوب در دو کارگاه بعدی نیز ادامه داشته باشد.

انتهای پیام 

زمان انتشار: سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۷:۰۵

شناسه خبر: 85370

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
احمد
۰ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳:۴۴

همه خبرهای صفحه گیلان کپی پیست از سایر خبرگزاری ها هست. رسالت خبرگزاری تولید خبر است نه سرقت خبر. خبرهای ایسنا و فارس و تسنیم و خبرنگاران جوان و... گیلان را به راحتی سرقت کرده و بدون ذکر منبع به نام خود منتشر می کنید. این نوعی سرقت است.

اشتراک گذاری مطالب