خبرگزاری علم و فناوری

دومین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و روسیه

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه (RFBR) در دومین فراخوان مشترک خود، از پروژه‌های پژوهشی مشترک در زمینه‌های علمی حمایت به عمل می‌آورند.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (INSF) و بنیاد پژوهش‌های بنیادی روسیه (RFBR) در دومین فراخوان مشترک خود، از پروژه‌های پژوهشی مشترک در زمینه‌های علمی زیر و در چارچوب ضوابط فراخوان، حمایت به عمل می‌آورند:

ریاضیات؛  فیزیک و اخترشناسی؛  شیمی و مواد پیشرفته؛ زیست شناسی، بیو انفورماتیک و علوم شناختی؛علوم زمین (با تمرکز بر مطالعات قطب جنوب و دریاچه خزر)؛ تاریخ، باستان‌شناسی، قوم‌شناسی و انسان‌شناسی؛اقتصاد؛ زبان‌شناسی و مطالعات فرهنگی؛ فناوری اطلاعات، سیستم‌های کامپیوتری و هوش مصنوعی؛ مکانیک و هوافضا؛ ومطالعات پیشرفته نفت و گاز  

 

ضوابط فراخوان:

  • پژوهشگران ایرانی می‌توانند از تاریخ 24 دی 1398 تا 6 فروردین 1399 پروپوزال‌های مشترک خود را در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور ثبت نمایند. جهت دریافت نمونه فرم پروژه‌های مشترک بر روی لینک کلیک فرمایید. ارسال پروپوزال نهایی پژوهشگران ایرانی تنها از طریق سامانه صندوق میسر خواهد بود.
  • پژوهشگر اصلی ایرانی باید عضو هیأت علمی یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌های ایران بوده و پژوهشگر اصلی روسی نیز باید در یکی از پژوهشگاه‌ها یا دانشگاه‌های کشور روسیه اشتغال داشته باشد. مسئولیت یافتن پژوهشگر روسی در بازه زمانی اعلام‌ شده فراخوان، بر عهده خود پژوهشگر می‌باشد.
  • آن دسته از پژوهشگرانی که طرح جاری بین‌المللی در سامانه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور دارند، مجاز به ارسال پروپوزال در این فراخوان نمی‌باشند.
  • آن دسته از پروژه‌های پیشنهادی که امکان اجرای آن‌ها در ایران و  بدون مشارکت همکار روسی وجود داشته باشد، در اولویت حمایت این فراخوان قرار نخواهند گرفت.
  • کلیه پروپوزال‌ها باید به‌صورت جداگانه به صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور (توسط پژوهشگر ایرانی) و RFBR (توسط پژوهشگر روسی) ارائه شوند. درخواست‌هایی که فقط از یک جانب ارائه شده باشد مورد ارزیابی قرار نخواهند گرفت.
  • مشارکت پژوهشگران جوان (دانشجویان دکترا و پژوهشگران پسادکترا) به عنوان همکار در پروژه‌های پژوهشی دارای اولویت می‌باشد.
  • حداکثر زمان اجرای هر پروژه سه سال بوده و حداکثر حمایت برای پژوهشگران ایرانی هر پروژه پژوهشی مبلغ 2.000.000.000 ریال در نظر گرفته شده است؛ این حمایت شامل خرید تجهیزات نخواهد شد.
  • در این فراخوان حداکثر 20 پروژه پژوهشی مورد حمایت مشترک قرار خواهد گرفت. زمان اعلام نتایج فراخوان 25 مرداد 1399 و شروع پروژه‌های مصوب شهریور ماه 1399 می باشد.

 

اطلاعات تماس پژوهشگران ایرانی:

زهرا احسانی

کارشناس مطالعات علمی و روابط بین الملل، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

تلفن: 82161112، ایمیل: ehsani.s@insf.org

 

اطلاعات تماس پژوهشگران روسی:

Dmitry Mazin

Russian Foundation for Basic Research

International Relations Department

Division of Multilateral International Programs and Cooperation on Post-Soviet Area

Senior Expert

mazin@rfbr.ru

زمان انتشار: سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۶:۰۷

شناسه خبر: 85376

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب