توسط نخبه جویباری: خبرگزاری علم و فناوری - دستگاه دروکن چند منظوره در جویبار ساخته شد/ اذعان به سایه حمایت مادی معنوی بسیج علمی مازندران در تولید

دستگاه دروکن چند منظوره در جویبار ساخته شد/ اذعان به سایه حمایت مادی معنوی بسیج علمی مازندران در تولید

نخبه جویباری از ساخت دستگاه دروکن چند منظوره خبر داد و گفت: با حمایت‌های سازمان بسیج علمی این طرح در رسانه ملی به خوبی معرفی شد.

علی یوسف زاده در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری در مورد ساخت دستگاه دروگر چهار منظوره اظهار کرد: دستگاه دروگر شالی عملیات برداشت بیش از 13 محصول کشاورزی را دارد.

وی تصریح  کرد: عملیات ساخت دستگاه را از 15 سال قبل  در دستور کار داشتم و هر ساله تولیدات ما به روز می‌شود این  طرح جدید از 5 سال پیش آغاز شد که انواع محصولات کشاورزی گندم، برنج، لوبیا،یونجه، شبدر و عدس با این دستگاه قابل برداشت است.

مخترع مازندرانی بیان کرد:ایده و طرح دستگاه از خودش بود و هزینه ساخت دستگاه بیش از 18 میلیون تومان است و در بازار 24 میلیون تومان به فروش می رسد.

یوسف زاده  در ارتباط با وضعیت حمایت از تولید توسط سازمان بسیج علمی مازندران افزود: سازمان بسیج علمی برای ساخت دستگاه 2 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کرد و طی بازدیدی که از طرف بسیج علمی و پژوهشی استان و کشاورزی داشتند از کار تولید دستگاه مستندسازی  انجام شده و این طرح برای اتعکاس گسترده به رسانه ملی معرفی شده است.

وی تصریح کرد: برای تولید انبوه دستگاه دروگر به حمایت های مادی و معنوی مسئولین نیاز داریم در  صحبتی که با استاندار داشتیم مقرر شد بازدیدی از طرح داشته باشند که انجام نشد.

مخترع دستگاه دروکن گفت: طرح های گوناگونی در زمینه کشاورزی داریم  تسهیلات بیشتر باشد اشتغالزایی بهتر صورت می گیرد.

یوسف زاده مهمترین مشکلات نخبگان در استان مازندران را مشکل مالی عنوان کرد  و گفت:  فراهم شدن شرایط مالی مناسب زمینه تولید و اشتغال را فراهم می کند .

وی افزود: بیش از 4 نیروی کار ویژه برای تولید دستگاه مشغول هستند که در صورت حمایت امکان ایجاد اشتغال بیشتر برای تولید وجود دارد.

یوسف زاده در پایان گفت : دستگاه دروگر مشابه خارجی دارد اما مزیت این دستگاه و راندمان کاری آن بالاتر است و پرت کمتری دارد.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 85381

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب