جنگ رسانه‌ای چینی‌ها برای مقابله با کرونا خبرگزاری علم و فناوری - جنگ رسانه‌ای چینی‌ها برای مقابله با کرونا

جنگ رسانه‌ای چینی‌ها برای مقابله با کرونا

چینی‌ها در وسط کارزار ویروس کرونا تلاش دارند توانمندی‌های فنی و ساختمانی خویش را به جهانیان با انتشار اخبار ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در ۱۰ روز به رخ جهانیان بکشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، چینی‌ها این روزها درگیر ویروس کرونا شدند.

اقتصاد این کشور هم با توجه به درگیری با این ویروس به شدت دچار چالش می‌شود.

در کنار برخی کلیپ‌های منتشر شده از چین در ارتباط با قرنطینه افراد در منازل خبرهای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در مدت 6 روز هم در نوع خودش بی‌نظیر است.

رسانه‌های چینی با انعکاس بیشتر این خبر تلاش دارند که اثرات اقتصادی ویروس کرونا را تا حدودی تحت شعاع قرار دهند و به نوعی جنگ رسانه‌ای با این ویروس داشته باشند.

در کنار اخباری که توسط افکار عمومی از چین پیگیری در ارتباط با ویروس کرونا پیگیری می‌شود، برخی‌ها به شدت دنبال وعده‌های متخصصان چینی در ارتباط با تکمیل این بیمارستان هستند.

چینی‌ها اگرچه در ظاهر با وجود اذعان به توانمندی در حوزه‌های مختلف در برابر ویروس کرونا تا حدود بسیار زیادی دچار چالش شدند اما تلاش دارند با جنگ رسانه‌ای و بزرگ نمایی ساخت بیمارستان هزار تختخوابی تا حدودی اخبار منتشر شده از ویروس کرونا را تحت شعاع قرار دهند و توانمندی‌های خویش در زمینه فنی را به جهانیان اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری بر اساس آخرین خبرهای دریافتی از چین تاکنون بیش از 130 نفر در شهر ووهان فوت کردند.

این ویروس تاکنون هیچ معالجه مشخصی ندارد اما برخی از افراد متبلا بعد از اقدامات درمانی خوب شدند.

برخی کارشناسان زمان ساخت واکسن این ویروس را حدود سه تا 6 ماه اعلام کردند.

سازمان بهداشت جهانی که در ارتباط با ویروس کرونا وضعیت فوق العاده اعلام نکرده بود به دلیل گسترش این ویروس در تایلند، فرانسه، آمریکا و استرالیا اعلام کرد که چهان باید در ارتباط با این ویروس هوشیار باشد.

تاکنون اخباری مبنی بر انتقال ویروس کرونا به کشور ما منتشر نشده است اما فعالیت بیش از 30 هزار ایرانی در چین در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی با چالش‌های جدی مواجه می‌کند.

انتهای پیام/

 

ویروس کرونا موجب قرنطینه ۴۳ میلیونی چینی شده و به سرعت در حال گسترش است. این ویروس موجب بروز بحران و تعطیلی مدارس و دانشگاه ها، برنامه‌های فرهنگی و هنری و اقدامات و جشن‌های آغاز سال چینی شده است و هر روز به جمع قربانیان و شمار شهر‌های قرنطینه شده افزوده می‌شود و این ویروس موجب ترس و نگرانی زیادی حتی در سایر کشور‌های دنیا شده است چرا که این ترس وجود دارد که اتفاقاتی شبیه کرونا ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ را شاهد باشیم.

ویروس کرونا چیست؟

نام ویروس کرونا از شکل آن گرفته شده چرا که در هنگام تصویربرداری با استفاده از میکروسکوپ الکترونی این ویروس شبیه به یک تاج خورشیدی است.کرونا ویروس جدید با نام nCoV-۲۰۱۹ حدود ۷۰ درصد قرابت ژنتیکی با سارس دارد و در زیرگونه Sarbecovirus قرار می‌گیرد. این بیماری جدید یک بیماری قابل انتقال از حیوان به انسان محسوب می‌شود.

 

بسیاری از اقدامات تشخیصی و کنترل عفونتی توصیه شده برای این بیماری در حال حاضر مشابه با دستورالعمل کوروناویروس MERS است.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) ویروس کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها را تشکیل می‌دهند که موجب بروز بیماری در انسان و برخی دیگر حیوانات از جمله شترها، گربه‌ها و خفاش‌ها می‌شود.

 

در برخی موارد ویروس‌های کرونای حیوانی می‌توانند گسترش پیدا کنند و موجب بروز بیماری در انسان و شیوع بیماری در کشور‌ها شوند که مورد آن را برای ویروس‌های سارس و مرس (سندروم عفونت تنفسی خاورمیانه) داشتیم و حالا به نظر می‌رسد که تراژدی سارس و مرس در حال تکرار شدن برای کرونا ویروس ۲۰۱۹ با نام ۲۰۱۹-nCoV است.

 

زمان انتشار: جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۱:۳۹

شناسه خبر: 85404

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب