عقب نشینی سازمان بهداشت جهانی از موضع خویش در ارتباط با کرونا/ تشدید آمادگی برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور

سازمان بهداشت جهانی از موضع خویش در ارتباط با اعلام حالت فوق العاده نسبت به کرونا عقب نشینی کرده و اعلام کرد کشورها حساسیت خویش در برابر کرونا را تشدید کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کابوس ابتلا به کرونا ابتدا از چین آغاز شده است و به صورت جدی در همه جای جهان به نظر می‌رسد که این ویروس قرار است فراگیر شود.

با وجود اینکه سازمان بهداشت جهانی تاکنون اقدام خاصی برای اعلام وضعیت فوق‌العاده اعلام نکرده است اما اینکه هشدار داده تا حساسیت‌ها در ارتباط با این بیماری در سطح کشورهای جهان تشدید شود خود نشان می‌دهد که متولیان این سازمان هم در برابر کرونا عقب نشینی کردند.

جنگ رسانه‌ای چین با بزرگ نمایی در ارتباط با ساخت بیمارستان هزار تختخوابی در 10 روز هم نتوانست جلوی آسیب‌های اقتصادی این کشور را بگیرد.

برنامه‌ریزی برای فراخوان اتباع کشورهای مختلف از چین به ویژه ووهان آغاز شده است و در آخرین خبرها آمده است که مسؤولان وزارت خارجه برای انتقال اتباع ایرانی از کانون ویروس کرونا وارد مذاکره شدند.

در نقاط مختلف کشور هم حساسیت‌ها در این ارتباط تشدید شده است و برخی از متولیان امر در دانشگاه‌های مختلف از اعلام آمادگی خویش برای مقابله با این ویروس خبر می‌دهند.

اعلام آمادگی متولیان دانشگاهی در حالی رقم می‌خورد که در چین کانون این ویروس نتوانستند درمان و واکسن خاصی برای آن پیدا کنند.

میزان تلفات روز به روز در حال گسترش است و تعداد مبتلایان به این بیماری از مرز بیش از 6 هزار نفر در ووهان گذشته است.

کشورهای آمریکا، فرانسه، تایلند و در همسایگی ایران اقلیم کردستان عراق هم افرادی به این بیماری متبلا شدند.

به نظر می‌رسد که متولیان امر در بهداشت و درمان باید به صورت جدی آمادگی لازم در مواجه با این بیماری را در خودشان تقویت کنند.

استان‌های داری مرزهای مشترک نیاز دارند که حساسیت‌ها و اقدامات لازم را در ارتباط با ناقل بودن این ویروس به صورت جدی تشدید کنند.

معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در زمان شیوع آنفولانزا اچ وان ان وان غافلگیر شده بودند و اطلاع رسانی شفافی در این ارتباط نداشتند در ارتباط با ویروس کرونا ظاهرا تصمیم گرفتند که اقدام اثرگذار تر داشته باشند و از اعلام آمادگی خویش و اقدامات نظارتی بر نحوه ورود افراد از فرودگاه‌های و مرزهای دریایی خبر دادند.

رئیس مرکز بهداشت استان از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مقابله با کرونا ویروس خبر داد

دکتر حامد روحانی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت:مازندان با نظارت و راهبری معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی هوایی (فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری) و دریایی (بنادر) با حضور تیم هایی متشکل از کارشناسان بهداشت بهمراه تجهیزات مناسب هر گونه مورد مشکوک ورودی به استان را تحت غربالگری و مراقبت قرار می دهند.

معاون بهداشت راهکارهای پیشگیری از این بیماری را توصیه کرد و گفت: کورونا ویروس جدید همانند بسیاری از ویروس های مجاری تنفسی ساده بوده و شامل شستشوی مکرر دست ها با شوینده های مناسب ،استفاده از ماسک طبی و عدم تماس نزدیک با افراد دارای علائم شبه آنفلوانزا و پر هیز از مصافحه و روبوسی و در آغوش کشیدن و پرهیز از سفر به مناطق آلوده تا اعلام وضعیت عاری از آلودگی در آن مناطق است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران به نظر می‌رسد که متولیان امر در دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در ارتباط با آنفولانزا اچ وان ان وان غافلگیر شدند این بار بنا ندارند که این تجربه تلخ را دوباره در استان تکرار شود.

در موج اول آنفولانزا در استان مازندران بنا بر اطلاع رسانی اولیه متولیان امر در دانشگاه 11 نفر در دانشگاه علوم پزشکی مازندران و 3 سه نفر در دانشگاه علوم پزشکی بابل فوت کردند، پس از برگزاری جلسه آنفولانزا در دفتر معاون سیاسی امنیتی استان روند اطلاع رسانی در این ارتباط محدود شده بود و پس از پیگیری‌های رسانه‌ای اعلام شده بود که آمار فوتی‌ها و یا افراد مبتلا به صورت تجمیعی توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 85445

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب