خبرگزاری علم و فناوری

آیا وقت نداشتن دلیل خوبی برای «ورزش نکردن» است؟

دکتر «کوهن» در مورد بهانه آوردن برای ورزش کردن می‌گوید: «من کاملاً متعجب شدم که چند ساعت اوقات فراغت مردم هر روز در مقابل صفحه نمایش می‌گذرانند.» این یافته‌ها ممکن است نشان دهد که اگر برنامه‌های خود را تنظیم کرده و تلویزیون، تلفن یا رایانه را خاموش کنیم، بیشتر ما وقت زیادی برای ورزش کردن داریم. وی افزود: «ما باید بخشی از اوقات‌فراغت خود را به فعالیت‌های بدنی اختصاص دهیم.»

بسیاری از مردم می‌گویند که وقت لازم برای ورزش کردن ندارند. اما بیشتر ما هر روز ساعت‌ها در جلوی صفحه‌نمایش‌ها می‌گذرانیم. در حال حاضر حدود دو سوم آمریکایی‌ها حداقل استاندارد ورزش، حدود 30 دقیقه در روز، را انجام نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیویورک‌تایمز، در مطالعات انجام شده درباره‌ی رفتار ورزشی محققان از مردم پرسیدند که چرا به‌ندرت ورزش می‌کنند؟ پاسخ همه تقریبا یکسان بود. به‌دلیل نداشتن وقت. به‌گفته‌ی آن‌ها، كار، خانواده، مدرسه، مسافرت و ساير تعهدات روزمره ساعت‌ها طول می‌کشند و اين امر باعث مي شود كه احساس كنند وقت کافی برای پياده‌روي روزانه ندارند.

دیگر بهانه‌ای برای ورزش نکردن نیاورید!

اما اینکه آیا واقعاً بیش از حد مشغول هستیم، روشن نیست. تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که ما چند ساعت را هر روز گوشی هوشمند به‌دست می‌نشینیم یا چقدر برای تماشای تلویزیون اختصاص می دهیم. تقریباً همه‌ی پاسخ‌دهندگان با درآمد، سن، جنسیت یا قومیت‌های متفاوت، حدود 5 ساعت از اوقات‌فراغت خود را به این امور اختصاص می‌دهند. مردان بیشتر از زنان، افراد مسن بیشتر از جوانان، و افراد کم‌سن‌و‌سال بیشتر از زنان وقت آزاد دارند.

اما هیچ گروهی کم‌تر از حدود چهار ساعت و نیم وقت آزاد گزارش نکرد. تقریباً برای همه، فعالیت بدنی در آن ساعات غیرمعمول بود. در عوض اکثریت قریب به اتفاق مردم اوقات آزاد خود را صرف تماشای تلویزیون یا استفاده از تلفن یا رایانه می‌کردند.

دکتر «کوهن» می‌گوید: «من کاملاً متعجب شدم که چند ساعت اوقات فراغت مردم هر روز در مقابل صفحه نمایش می‌گذرانند.» این یافته‌ها ممکن است نشان دهد که اگر برنامه‌های خود را تنظیم کرده و تلویزیون، تلفن یا رایانه را خاموش کنیم، بیشتر ما وقت زیادی برای ورزش کردن داریم. وی افزود: «ما باید بخشی از اوقات‌فراغت خود را به فعالیت‌های بدنی اختصاص دهیم.»

رزش همه چیز را بهتر می‌کند؛ از کیفیت خواب گرفته تا انرژی و قدرت حافظه‌تان. ورزش به شما کمک می‌کند شادتر و متعادل‌تر زندگی کنید و از زندگی‌تان بیشتر لذت ببرید. چه تصمیم بگیرید که ۱۰ کیلومتر بدوید، چه مقدار وزنه‌ای که بلند می‌کنید یا مسافت دوچرخه‌سواری‌تان را بیشتر کنید، وقتی برای تناسب اندام‌تان هدف می‌گذارید و به آن هدف‌ها می‌رسید اعتماد‌به‌نفس‌تان چند برابر می‌شود.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱:۰۸

شناسه خبر: 85447

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب