کارگروه آموزشی، تحقیقات و فناوری برگزار شد خبرگزاری علم و فناوری - کارگروه آموزشی، تحقیقات و فناوری برگزار شد

کارگروه آموزشی، تحقیقات و فناوری برگزار شد

کارگروه آموزشی، تحقیقات و فناوری با حضور اساتید و دانشوران بسیجی در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ اولین کارگروه علمی، آموزشی، تحقیقات و فناوری با حضور اساتید و دانشوران بسیجی در خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس علیه السلام برگزار شد.

دکتر سیامک غریبی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و دبیر جلسه کارگروه آموزشی، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: این کارگروه به منظور بالندگی علمی و گسترش فرهنگ مشارکت و همکاری های گروهی در عرصه های علمی و پژوهشی تشکیل شده است.

وی موضوعات و معضلات امروزه داخلی کشور را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: اگر به نیازها و سوالات افراد جامعه پاسخ داده نشود و به صورت تخصصی به معضلات جامعه پرداخته نشود درگیر نزاع های بیشتری در آینده خواهیم شد.

وی به هدف تشکیل این کارگروه اشاره کرد و گفت: هدف از این جلسه در وهله اول جذب و بهره گیری از ظرفیت های نخبگان و فرهیختگان در قالب میز کارهای مشخص شده است و سپس گروه بندی میزکارها بر اساس تخصص و پتانسیل موجود در بین نخبگان و پژوهشگران استان اردبیل می باشد.

غریبی افزود: این کارگروه در دو حوزه میز کسب و کارهای نوین و میز سیاست پژوهشی فعالیت می کند که هر کدام از این میز کارها زیر مجموعه ای دارند که با توجه به تخصص نخبگان در موضوعات ارائه شده در میز کار به آن پرداخته می شود.

وی به وظایف هر گروه اشاره کرد و گفت: مسئولین تعیین شده برای هر میز کار موظف هستند تحقیقات انجام شده در مراکز پژوهشی حول محور میز را بررسی کرده و به چارچوب های نظری، نظریات و مدل های موجود در متون علمی را جهت استغنای نظری و تعمیق عنوان میز اراجاع دهند، نهادهای سیاست پژوهی، پژوهشگران و فعالان علمی – اجرایی حوزه موضوعی را شناسایی کنند و وضعیت موجود سیاسی کشور را در حوزه موضوعی میز تجزیه و تحلیل کنند. اولویت ها و آینده پژوهی را در حوزه مسئله ای در نظر بگیرند و شاخص های پایش جهت سنجش میزان توفیق راه حل پیشنهادی را تعیین نمایند.

زمان انتشار: شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱:۵۳

شناسه خبر: 85482

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب