پناهگاه های اضطراری که در زیر پنج دقیقه مستقر می شوند خبرگزاری علم و فناوری - پناهگاه های اضطراری که در زیر پنج دقیقه مستقر می شوند
ساخت پناهگاهای اظطراری که تمام امکانات رفاهی در آن وجود دارند

پناهگاه های اضطراری که در زیر پنج دقیقه مستقر می شوند

در حال حاضر Humanihuts برای تهیه مکان استراحت برای آتش نشانان استرالیایی که در آتش سوزی های ناگوار از بین می روند ، استفاده می شود.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ بلایای طبیعی ، آشفتگی های سیاسی ، جنگ و از جمله موارد اضطراری متأسفانه اغلب اتفاق می افتد و صدها و هزاران نفر را بی خانمان و در معرض خطر قرار می دهند.  به لطف ترکیبی از مهندسی نوآورانه و اشتیاق به مراقبت های انسان دوستانه ، خلاقیت های باورنکردنی به وجود می آیند.  یکی از این شرکت ها Humanihut است که یک راه حل یک نوع برای پناهندگان و خدمات اضطراری به طور یکسان ارائه کرده است: یک سیستم پناهگاه اضطراری با سرعت قابل حمل.  سیستم زیرساختی زمینه Humanihut شرکت (HFIS) سازگار با محیط زیست ، از نظر عملیاتی آسان و مقرون به صرفه است.

 شرکت استرالیایی Humanihut راه حل های اسکان سریع و مستقر را ایجاد کرده است که باعث ایجاد سرپناه ، ایمنی و راحتی کارگران خدمات اضطراری خسته شده و پناهندگان می شود.

برخلاف پناهگاه های موقتی ، HFIS از دوام بالایی برخوردار است و برای کسانی که در داخل آن می خوابند ، یک سقف و دیوارهای واقعی را فراهم می کند ، چیزی که در هنگام زندگی در شرایط سخت و هوای شدید بسیار ارزشمند است.  علاوه بر این ، این کلبه ها مجهز به دوش ، توالت و برق هستند.

آن ها از چه چیزی ساخته شده اند؟  

هر کلبه تاشو به طول 7.3 متر (23.9 فوت) طول و 2.4 متر (7.8 فوت) ارتفاع دارد و دارای پنل های خورشیدی روی پشت بام ها و سیم کشی برای پریز برق است.  دیوارها و سقف های استیل که به ترتیب 33 میلی متر ضخامت دارند و 50 میلی متر ضخامت دارند عایق بندی شده اند تا دمای هوا در هوای گرم یا سرد کنترل شود.

قاب پانل از جنس آلومینیوم اکسترود شده با پودر پوشیده شده است ، قاب کف کاملاً با یک زیر فریم به رنگ فولادی جوش داده شده است ، و کفپوش آن از تخته سه لا به اندازه 18 میلی متر دانه ای است.  هر کلبه دارای یک میز ، نیمکت و سینک داخلی است.

 

خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۶:۳۸

شناسه خبر: 85514

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب