واکنش Grignar۱۲۰ ساله سرانجام حل شد خبرگزاری علم و فناوری - واکنش Grignar۱۲۰ ساله سرانجام حل شد

واکنش Grignar۱۲۰ ساله سرانجام حل شد

۱۲۰ سال پیش بود که واکنش Grignard برای اولین بار اجازه شکل گیری مناسب پیوندهای کربن-کربن را داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ وقتی صحبت از معادلات مربوط به ساخت مولکولهای جدید می شود ، هیچکدام از واکنش Grignard مهمتر یا پیچیده تر نیستند.  این واکنش برای سنتز پیوندهای کربن-کربن استفاده می شود.  بیش از 100 سال با این حال ، یافتن مواد کم هزینه و حداقل منابع انرژی برای این واکنش بیش از 100 سال است که مورد توجه قرار گرفته است.  دلیلش این است که دقیقاً نحوه عملکرد Grignard ناشناخته است.

دستیابی به موفقیت در واکنش Grignard در درک نحوه کار ، گزارش شده توسط Phys.Org ساخته شده است.  از آنجایی که در نهایت با آن آشنا شدیم ، ممکن است راه های بهبود آن را کشف کنیم.  120 سال پیش بود که واکنش Grignard برای اولین بار اجازه شکل گیری مناسب پیوندهای کربن-کربن را داد - واکنشی که از آن زمان مورد مطالعه قرار گرفته است ، اما هرگز کاملاً درک نشده است.

پنج سال پیش ، پروفسور ادیله آیزنشتاین و پروفسور میشل کاسلا تصمیم گرفتند با استفاده از شبیه سازی های رایانه ای ، نگاه دقیق تری داشته باشند و این مشکل را برطرف کنند.  در مدل سازی هر دو معرف و حلال ، آنها قادر به شناسایی گونه های شیمیایی متعدد در طول تعادل شلنک بودند.  آنها دریافتند که کل فرایند توسط مولکولهای حلال که اتمهای منیزیم با آن جدا می شوند یا جدا می شوند ، تعیین می شود.  با کشف اینکه معرف Grignard یک ترکیب کاملاً تعریف نشده نیست ، بلکه یک رقصنده همیشه در حال تغییر است ، اکنون می توان به این واکنش نگاه کرد.

"Phys.Org Cascella یکی از مزایای یک مطالعه محاسباتی این است که شما محدود به واقعیت جسمی نیستید ، می توانید چندین فرضیه را بطور سیستماتیک آزمایش کنید و تعیین کنید که بهترین حالت فقط خلفی است. "  با استفاده از شبیه سازی های رایانه ای همراه با داده های شیمی کوانتومی سطح بالا ، می توان مجموعه ای از نکات کلیدی را ایجاد کرد.  كاسكلا توضيح داد: آنچه كه هميشه به عنوان واكنش گرينگارد شناخته شده است ، در واقع گروهي از واكنش هايي است كه همزمان در همان نمونه اتفاق مي افتد. 

آیزنشتاین گفت: "ما فقط سطح را خراشیده ایم."  وی ادامه داد: از مدت ها قبل شناخته شده بود که با وجود افزودنی های زیادی مانند نمک ، مشتقات سایر ترکیبات فلزی و غیره می توان واکنشهای ارگانیک را افزایش داد ، با این وجود افزودنیها می توانند سریعتر و تمیزتر شوند ، اما با این وجود هیچ کس واقعاً نمی داند که چگونه کار می کند.  اکنون که درک کافی از واکنش Grignard داریم ، می توانیم از این طریق ساخته شویم.وقتی می دانیم چگونه یک کیک پخت می کنیم می توانیم آن را خوشمزه تر و زیبا تر کنیم.به عبارت دیگر ، می توانیم نقش مواد افزودنی را درک کنیم و امیدوارم  ، موارد جدیدی را پیشنهاد کنید. "

خبرنگار:علیرضا یزدی نژاد

زمان انتشار: یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷:۵۱

شناسه خبر: 85580

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب