گفتگو با مدیرعامل شرکت تولید سامانه قرائت از راه دور ایستگاه های صنعتی گاز؛

GasMaster فناورانه و با بالاترین سطح تکنولوژی ساخته شده است

مدیرعامل شرکت تولید سامانه قرائت از راه دور ایستگاه های صنعتی گاز گفت: این محصول فناورانه بوده و از تکنولوژی سطح بالا برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از گیلان، شرکت نوآوران تجارت آریوسام از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان، پس از گذشت ۳ سال از آغاز فرآیند طراحی، مهندسی، تولید خط مونتاژ سامانه قرائت از راه دور ایستگاه های صنعتی گاز  (GasMaster) موفق به راه اندازی و اخذ گواهی نامه کمیته تخصصی بازرگانی شد.

این شرکت موفق به گذراندن ممیزی چندماهه کمیته تخصصی بازرگانی شده و هم اکنون در فهرست تامین کنندگان مجاز شرکت ملی گاز ایران  Vender List، در رسته تولید سامانه ای قرائت از راه دور به عنوان اولین تولید کننده انحصاری در ایران قرار گرفت.

همچنین شرکت نوآوران تجارت آریوسام موفق به اخذ تاییدیه تطبیق محصول با استاندارد ضد انفجار از آزمایشگاه مرجع اپیل با نشانه گذاری Ex ib ۲G IIB T۳ گردید.

در این راستا با میلاد رمضانی، مدیرعامل شرکت نوآوران تجارت آریوسام به گفتگو نشستیم که از نظرتان می گذرد:

علم و فناوری: برای مخاطبان ما بگویید آغاز کار نوآوران تجارت آریوسام از کجا رقم خورد.

 رمضانی: شرکت به شکل حقوقی از سال  ۹۴ آغاز به کار کرد. ۹۴ به طور رسمی در کنار هم جمع شدیم و نوآوران تجارت آریوسام شکل گرفت. اما  ایده، طرح، پردازش و همفکری ها از سال ۹۲ مطرح بود. روی هم رفته هفت سال است که شروع به کار رسمی در این عرصه کرده ایم.

 علم و فناوری: هم اکنون تیمتان چند نفره است و همکارانتان اهل چه استان هایی هستند؟

  رمضانی: هشت نفریم که از استان های مختلف کنارهم جمع شده ایم و با هم کار می کنیم. از ارومیه،‌قزوین، تالش، رشت و تهران با تخصص های مختلف مکانیک‌، الکترونیک و ...

علم و فناوری: کارایی سامانه قرائت از راه دور ایستگاه های صنعتی چیست؟ 

رمضانی: در سند چشم انداز پنج ساله شرکت ملی گاز ایران،‌ رصد گازهای پنهان در ایستگاه های صنعتی مورد تاکید قرار گرفته است. به این معنا که گاها برای تجهیزات، مشکلات و معایبی رخ می دهد که ممکن است گاز برای مدت طولانی مصرف شود. از این رو چون کنتورخوانی به صورت فیزیکی اتفاق می افتد و بازه هایی 30تا 45 روزه دارد گزارش خرابی با تاخیر به مرکز ارسال می شود و هزینه های هنگفتی بر اداره گاز متحمل می گردد و به تبع بخش قابل توجهی از گاز هدر می رود. با تعبیه دستگاه قرائت از راه دور در ایستگاه صنایع عمده هر 24 ساعت یکبار به صورت خودکار اطلاعات به مانیتورینگ اداره گاز پیامک می شود و اداره به صورت هوشمند و مداوم در حال کنترل مصرف گاز است.

علم و فناوری: برای این دستگاه چقدر هزینه  شده است؟

رمضانی: برای سامانه قرائت ازراه دور ایستگاه های صنعتی 8میلیارد ریال به صورت ثابت و 10 میلیارد ریال درگردش هزینه شده که همه آن از طریق سرمایه گذاری شخصی تامین گردیده است.

علم و فناوری: تا کنون دستگاه GasMaster به چه تعداد تولید و نصب شده است؟

رمضانی:‌۲۰۰ دستگاه در ایستگاه های صنعتی استان گیلان در حال بهره برداری است و به زودی 500 دستگاه دیگر به مرحله اجرا خواهد رسید. ما و همکارانمان بازار کل ایران را هدف قرار داده ایم و بسیار امیدواریم که این دستگاه به زودی بازار بکر کل ایران را تصاحب خواهد کرد.

علم و فناوری:آیا نمونه وطنی دیگری برای GasMaster به ثبت رسیده است؟

رمضانی: به هیچ عنوان. ما هیچ رقیبی در داخل کشور نداریم و تنها شرکت آلمانی‌ "الستر" یکی‌ از با سابقه‌ترین تولیدکنندگان تجهیزات اندازه گیری و تنظیم جریان گاز طبیعی، برق و آب و فعال در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا و شرکت "کروز فرانسه" که از  سال 1361  تامین قطعات و سیستم های با کیفیت و مطمئن جهت بر آورده کردن نیازهای صنایع کشورها را تولید می کند رقبای بین المللی ما هستند.

علم و فناوری: به عنوان آخرین سوال، با وجود رقبای قدر، نوآوران تجارت آریوسام  به عرضه بین المللی GasMaster  هم می اندیشد؟

رمضانی: قطعا. چرا که نه. ما به نبوغ و دانش همکارانمان ایمان داریم و تلاش می کنیم روز به روز قدرت عرضه خود در بازارهای بین المللی را بالا ببریم.این محصول فناورانه بوده و از  تکنولوژی سطح بالا برخوردار است.

******

 

در شرایطی که تحریم تلاش می کند تا کمر اقتصاد و تولید را در ایران بشکند، جوانانی با تکیه بر تخصص و دانش خود به رقبای سرسخت شرکت های بزرگ دنیا تبدیل می شوند و این مهم تنها در سایه اعتماد به علم و فناوری داخلی حاصل می شود. محصولی که صرف نظر از کارایی، کیفیت و رهاورد اقتصادی آن، غرور ملی را نیز بر می انگیزد.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۵:۰۰

شناسه خبر: 85597

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب