نخستین تصاویر از قطب‌های خورشید به زودی منتشر می‌شود خبرگزاری علم و فناوری - نخستین تصاویر از قطب‌های خورشید به زودی منتشر می‌شود

نخستین تصاویر از قطب‌های خورشید به زودی منتشر می‌شود

مدارگرد خورشیدی(Solar Orbiter) در تازه‌ترین اقدامات فضایی ناسا و اروپا به فضا رفت تا برای نخستین بار تصاویری از قطب شمال و جنوب خورشید تهیه کند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از شینهوا، در تازه‌ترین اقدامات فضایی ناسا و اروپا، مدارگرد خورشیدی(Solar Orbiter) به فضا رفت تا برای نخستین بار تصاویری از قطب شمال و جنوب خورشید تهیه کند.

ناسا با سازمان فضایی اروپا همکاری می کند تا مدارگرد خورشیدی مأموریت تازه‌ای را آغاز کند و اطلاعات جدیدی از خورشید را به دست آورد.

مدارگرد خورشیدی یک ماهواره برنامه‌ریزی شده برای رصد خورشید است که توسط آژانس فضایی اروپا ساخته شده است؛ این ماهواره روز گذشته از مرکز فضایی کندی با موشک اتلس ۵ ۴۴۱ در مدار خورشید قرار گرفت.

برای پروژه SolO اندازه‌گیری‌های دقیقی از هورسپهر (هلیوسفر) داخلی خورشید، و بادهای تازه ایجاد شده خورشیدی در نظر گرفته شده‌است؛ همچنین انجام مشاهدات دقیقی از مناطق قطبی خورشید؛ در پاسخ به سؤال «چگونه خورشید هلیوسفر خود را ایجاد و کنترل می‌کند؟ که انجام هر دوی آن از زمین دشوار است».

این مدارگرد قرار است برای نخستین بار ستاره‌های کوتوله زرد را رصد کند و به این ترتیب دانشمندان به اطلاعات بهتری برای پیش‌بینی دقیق طوفان‌های خورشیدی ردست یابند.

به زودی نخستین تصاویر از قطب‌های شمال و جنوب خورشید منتشر می‌شود.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴:۴۷

شناسه خبر: 85607

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب